اختلاف نظر اعضای شورا بر سر تشخیص باغ یا غیر باغ بودن ملکی مزروعی

اعضای شورای اسلامی شهر تهران باز هم بر سر تشخیص باغ یا غیر باغ بودن یک ملک مزروعی دچار چالش و اختلاف نظر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در جریان بررسی باغ یا غیر باغ بودن ملکی در میدان هروی گفت: سند این ملک مزروعی است و دیوان عدالت اداری در دو مرحله رای باغ بودن آن را فسخ کرده است و در شورای چهارم زمین‌های مزروعی را باغ تلقی می‌کردند.

وی ادامه داد: با توجه به مساحت این پلاک باید حد نصاب درختان ۷۵ اصله باشد که کم تر از ۲۰ اصله درخت دارد و رأی ما مبنی بر غیر باغ بودن است.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان این که پرونده چندبار بین دیوان عدالت و شورا رد و بدل شده است، اضافه کرد: پرونده مزروعی اساسا برای تشخیص باغ یا غیر باغ بودن نباید به شورا بیاید و در همان منطقه بنا بر ضوابط مزروعی پروانه ساخت داده شود.

نوری پیشنهاد داد که این پرونده به منطقه بازگردانده و برمبنای ضوابط مزروعی برای آن تصمیم‌گیری شود.

زهرا نژاد بهرام دیگر عضو شورا نیز پیشنهاد داد که ضوابط تشخیص باغ یا غیر باغ بودن مزروعی مشخص شود تا یک پرونده برای این همه سال معطل نمانده و بین دیوان عدالت اداری و شورا رفت و برگشت نکند.

در ادامه محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری خطاب به هیئت رییسه گفت: امکان اینکه رای دیوان به منطقه بازگردد نیست، طبق نظر کمیسیون حقوقی و نظارت رأی دیوان باید برای بررسی مجدد به صحن ارسال شود.

اعضای شورای شهر تهران در ادامه به پیشنهاد مذکور رأی ندادند و ملک نیز رأی مبنی بر غیر باغ بودن گرفت.

کد خبر 4747530

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =