ناوگان عمومی کرج نونوار می‌شود/ خرید ۵۶ دستگاه اتوبوس جدید

کرج - رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از تصویب لایحه خرید ۵۶ دستگاه اتوبوس جدید خبر داد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: روزهای پایانی سال گذشته ۳۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان ‌حمل و نقل عمومی کرج شد تا بلکه قدری از مشکلات آلودگی هوای این کلان‌شهر را کاهش دهد.

شورای شهر کرج امسال نیز با لایحه خرید ۵۶ دستگاه اتوبوس اسکانیا به ارزش ۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان موافقت کرده است تا بلکه کرج نفسی تازه کند.

مجید استادکاظمی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج در این باره به خبرنگار مهر گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری ۵۶ اتوبوس جدید وارد ناوگان عمومی شود.

به گفته وی ۶۰ میلیارد تومان از اعتبار خرید ۵۶ دستگاه اتوبوس از محل فروش اوراق مشارکت و باقی آن از بودجه شهرداری کرج تامین خواهد شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اضافه کرد: برای خرید این تعداد اتوبوس با شرکت اسکانیا مذاکره می شود.

استادکاظمی با اشاره به اینکه در ابتدا انتشار اوراق مشارکت ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خرید ۱۵۰ دستگاه اتوبوس مدنظر بوده است، گفت: پیش از این وزارت کشور با فروش ۶۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت موافقت کرده بود.

وی به وعده شفاهی وزارت کشور اشاره کرد مبنی بر اینکه اگر دیگر شهرداری ها نتوانند سهمیه فروش اوراق مشارکت خود را جذب کنند سهمیه شهرداری کرج افزایش یابد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج با بیان اینکه انتشار و فروش ۶۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت زمان بر است، گفت: امیدواریم فرایند فروش اوراق مشارکت تا پایان امسال محقق شود.

استادکاظمی در بخش دیگری گفت: مصوبه تخصیص ۹۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس های جدید به تصویب شورای شهر کرج رسیده است، این مصوبه در کمیته انطباق فرمانداری نیز بررسی و اعلام شده که مشکلی ندارد.

وی تاکید کرد: با تایید فرمانداری و ابلاغ این مصوبه قرارداد خرید ۵۶ دستگاه اتوبوس جدید امضا خواهد شد.

کد خبر 4766567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =