صاحب منصب بودن نجفی مسئولیتش را بیشتر می‌کند

نماینده دادستان با بیان اینکه هیچ حُب و بُغضی در صدور کیفرخواست وجود نداشته است، گفت: قویا و مؤکدا دادستانی خواستار اشد مجازات در هر سه عنوان اتهامی در پرونده مذکور است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن اختیاری نماینده دادستان در دومین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی با حضور در جایگاه به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: اینکه گفته شده حب و بُغض وجود داشته است، صحیح نیست. مطالبی که در کیفرخواست آمده، مطالب پزشکی، حقوقی و قانونی است و خوب است که وکیل آقای نجفی هم از آنها استفاده کند.

وی به یکی از جملات نجفی در دفاعیه خود اشاره و تصریح کرد: آقای نجفی گفت که بالشت را برای پنهان کردن اسلحه به حمام برده است، این در حالی است که می شد اسلحه را در لباس و یا در کمرش بگذارد، بنابراین باز هم ما می گوییم که نجفی برای قتل قصد قبلی داشته است.

نماینده دادستان در رابطه با موضوع دفُرمه شدن گلوله و اصابت به کف دست گفت: استخوان جناغ استخوان بسیار محکمی است و بنابراین دفُرمه شدن امری طبیعی است.

وی در ادامه به یکی از گفته های وکیل نجفی اشاره کرد و گفت: آقای وکیل می گوید فضای مجازی حواشی قتل را ایجاد کرده است، این در حالی است که این وکیل و وکیل معزول نجفی مطالبی را در فضای مجازی مطرح و حواشی را ایجاد کرده اند. اگر نجفی اقدام فرهنگی داشته، تشکر می کنیم اما همین مسئله و صاحب منصب بودن ایشان، مسئولیتش را بیشتر می کند و چه بسا ذی سمت داشتنش باعث شده رسانه های بین المللی هم روی این پرونده زوم کنند.

اختیاری افزود: در رابطه با ممنوعیت حمل سلاح هم باید بگویم که آیا وکیل پرونده تضمین می دهد که اگر نجفی سلاح داشته باشد، به فرد دیگری ضربه نزند.

نماینده دادستان در رابطه با رأی دیوان عالی کشور گفت: وکیل آقای نجفی می گوید که دیوان عالی بند الف را رد کرده است. این موضوع عدم تسلط وکیل را می رساند، چرا که دیوان عالی دستِ دادگاه را برای رسیدگِی باز گذاشته است، بنابراین قتل، مشمول بند الف ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی است.

وی در رابطه با ایراد جرح به کف دست توضیح داد: این موضوع ماده ۶۱۴ که ۵ سال حبس را اشاره می کند، است. موکدا و قویاً اشد مجازات را در هر سه عنوان متهمی خواستاریم و با توجه به خساراتی که به لحاظ نظم عمومی زده شده است، متهم مستحق هیچ گونه تخفیفی نیست.

کد خبر 4784540

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =