شورای سیاستگذاری دستگاه‌های اجرایی درزمینه مالکیت فکری برگزارشد

سی و ششمین نشست «شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مالکیت فکری» به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در سی و ششمین نشست «شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مالکیت فکری» بر لزوم خود اتکایی و تخصص گرایی در جهت ارتقای رتبه و جایگاه کشور در زمینه مالکیت فکری تاکید کرد.

وزیر دادگستری در رابطه با الحاق به معاهدات بین المللی در زمینه مالکیت فکری نیز اظهار داشت: باید از همه فرصتها برای پیشبرد اهداف بهره گرفت و در این راستا باید حتماً دقت شود احتیاط‌های لازم صورت گیرد تا منافع کشور به شکل حداکثری تأمین شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه مالکیت فکری همچنین خواستار تشکیل کمیته‌های مربوطه در مرکز آمار ایران برای پیگیری در خصوص فرش دستباف ایرانی شد.

حکمت نیا، معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری نیز در این جلسه اظهار داشت: اعتقاد داریم که برای برنامه‌ریزی، سیاستگذاری و پیشبرد مباحث مربوط به مالکیت فکری نیاز قطعی و دقیق به آمار داریم؛ لذا امیدواریم این قسمت پربارتر شود و نواقصی هم در کار هست که باید کمک کنیم برطرف شود تا به یک سیستم آماری در زمینه مالکیت فکری دست یابیم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت از فرش دستباف ایرانی پیشنهاد تشکیل یک «کارگروه ملی حمایت از فرش دستباف ایرانی» متشکل از نمایندگان دستگاه‌های ذیربط را داد.
 

کد خبر 4824335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =