تورم تولیدکننده بخش خدمات ۳۰ درصد شد

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به پاییز ١٣٩٨، به ٣٠.٥ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل، ٠.٤ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در ایران- فصل پاییز ١٣٩٨ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ١٣٩٨  به ٦.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٧.٣) ١.١ واحد درصد کاهش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش ­های خدمات واسطه گری های مالی (بیمه) و خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار (١.٤ درصد ) و بهداشت و مددکاری اجتماعی (٦.٢) است. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به خدمات آموزش (١٧.١ درصد ) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور  نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ١٣٩٨ به ٢٧.٨ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٣٠.٩) ٣.١ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارایه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل پاییز ١٣٩٨ نسبت به فصل پاییز ١٣٩٧، ٢٧.٨ درصد افزایش دارد. در  بخش های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار (١٤.٧ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش خدمات هتل و رستوران (٤٦.٣ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٨ (تورم سالانه) به ٣٠.٥ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣٠.١) ٠.٤ واحد درصد افزایش نشان می­دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار (١٧.٩ درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به بخش خدمات هتل و رستوران (٥١.٢ درصد) است.

کد خبر 4831749

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =