انتقاد معاون وزارت ورزش از  ضعف شاکله اداری و مالی این وزارتخانه

معاون منابع و پشتیبانی وزارت ورزش معتقد است که نظام بودجه‌ای متفاوت این وزارتخانه با دیگر دستگاه‌ها باعث وضعیت نامناسب حقوقی در آن شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژاله فرامرزیان که به منظور افتتاح چند پروژه ورزشی به استان کرمان سفر کرده است در نشستی با کارکنان اداره کل ورزش و جوانان این استان گفت: در سنوات گذشته خیلی قوانین و رعایت اصول با سختی امروز نبوده و وزارت ورزش و جوانان و سازمان تربیت بدنی سابق مجموعه منابعش منابع فصل پنجی بوده است. امروز به دلیل اینکه نظام بودجه ایش متفاوت با دستگاه‌های دیگرست، لذا وضعیت حقوق کارکنانش خوب نبوده و نیست.

وی با اعلام اینکه بعد از قانون خدمات کشوری این افزایش باید طی دو مرحله صورت می گرفته، افزود: این افزایش حقوق در سال‌های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ در اکثر دستگاه‌ها اتفاق افتاده و بعد هم افزایش‌های ۱۰ و ۱۵ درصدی سالانه روی آن نشسته و میزان حقوق را در یک نقطه‌ای به صورتی قابل توجه بالا برده است، این درحالی است که در وزارت ورزش و جوانان این اتفاق نیفتاده است.

فرامرزیان با تأکید بر اینکه از روزی که آمده ایم خیلی پیگیری و مکاتبه کرده ایم، تصریح کرد: اگر وضعیت منابعمان به صورت ملی تعریف شده بود، خیلی دستمان باز بود ولی اکنون دستمان باز نیست. گاهی در سطح ادارات کل استان‌ها تلاش کرده ایم از طریق چانه زنی، قدرت تعامل، پیگیری و حتی گاهی سماجت و پافشاری از حقوق همکاران دفاع کنیم.

معاون توسعه مدیریت منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شاکله اداری، حقوقی و مالی در وزارت ورزش و جوانان خیلی ضعیف طراحی شده است، گفت: هم اکنون پایین‌ترین پول مربوط به وزارت ورزش است.

فرامرزیان از انجام یک کار مضاعف در بحث افزایش حقوق‌ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد که ۳۵ درصد افزایشی که قرار است محقق شود، تا دو هفته آینده انجام شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه وزارت ورزش و جوانان کوتاه‌ترین و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده است، افزود: سایر دستگاه‌ها زمانی که امکان افزایش پست بوده، این کار را کرده اند و سطوح سرپرستی‌شان را ارتقا داده اند اما در وزارت ورزش و جوانان همه نیازها از طریق هیأت‌ها و از طریق طرح تأمین شده است یعنی به جای گرفتن مجوز استخدام و گرفتن سهمیه پست، کوتاه‌ترین راه و بدترین راه را برای ساماندهی منابع انسانی انتخاب کرده اند.

فرامرزیان تصریح کرد: در زمانی که تمام دستگاه‌های دولتی ملزم به کوچک شدن شدند ما هم شامل حالشان شدیم و طی دو سال گذشته علی رغم اینکه ما کاهش پست نداشتیم اما امتیاز لازم را در حوزه ساختار گرفتیم، خیلی تلاش کردیم دفاع کنیم ولی قانونی مصوب شده و در زمان بندی تعیین شده باید کاهش پیدا کنیم.

وی تعداد کل پرسنل دستگاهی را شش هزار و خرده ای و پیمانی را چهار هزار و خرده ای اعلام و تصریح کرد: یکی از کم عددترین دستگاه‌ها در سراسر کشور هستیم، در حالی که نوع خدماتی که همکارانمان در سطح کشور می‌دهند، بسیار گسترده است.

فرامرزیان با بیان اینکه چند مدل به سازمان اداره استخدامی برای ساماندهی وضع نیروها ارائه کرده ایم تا کار از طریق خرید خدمات اداری انجام شود، ادامه داد: ناگزیریم فعلاً این راه را ادامه دهیم. جذب نیرو در تمام کشور خیلی سخت است، ولی در ادارات ورزش و جوانان استان‌ها روش‌های غیرمتعارف جذب نیروهای هیأتی سبب شده سهم همکاران از منابعی که ما ایجاد می‌کنیم به حداقل می‌رسد.

فرامرزیان با تأکید بر آموزش و انجام مهارت حین خدمت به کارکنان گفت: همه باید در مورد آموزش‌های مورد نیازمان مطالبه گر باشیم و بدانیم آموزشی به درد ما می‌خورد که مهارت ما را افزایش دهد.

کد خبر 4852107

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =