رفع چالشهای منطقه طرشت توسط «ناحیه نوآوری شریف»

رئیس ناحیه نوآوری شریف با بیان اینکه ۵۰۰ واحد فناور و دانش بنیان در ناحیه نوآوری شریف فعالیت می‌کنند، گفت: در صدد رفع چالشهای منطقه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجید دهبیدی پور در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور معاون علمی و فناوری، شهردار و استاندار تهران برگزار شد، گفت: ایجاد ناحیه نوآوری شریف از سال ۱۳۷۹ آغاز شد که در این ناحیه ۲ برج فناوری خصوصی وجود دارد.

وی با بیان اینکه یکی از این برج ها افتتاح شده است، افزود: قرار است یکی دیگر از این برج ها به زودی رونمایی و آغاز به کار کند.

دهبیدی پور با بیان اینکه در این ناحیه ۵۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان مستقر شده است، افزود: علاوه بر آن ۶ صندوق خطر پذیر، ۸ مرکز نوآوری، ۱۵ شتابدهنده و مرکز رشد، ۲ مرکز فضای کار اشتراکی و ۱۲ ارائه دهنده سرویس در این منطقه نوآوری شریف فعالیت می‌کنند.

دهبیدی پور با بیان اینکه ما عوامل موفقیت۲۱ نواحی نوآوری در کشورهای مختلف را بررسی کردیم، گفت:  ۴ عامل استقرار نواحی نوآوری در کنار زندگی و تفریح مردم، دارا بودن المان‌های شهری، حضور رهبران نوآور و مشوق‌های دولت محلی و ملی از جمله عواملی بودند که در موفقیت‌های این نواحی نوآوری موثر بودند و ما هم سعی کردیم ناحیه نوآوری شریف را بر این اساس راه اندازی کنیم.

رئیس ناحیه نوآوری شریف گفت: رویکرد ما برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در این ناحیه تجمیع آنها در مجتمع‌های فناوری بوده است.

به گفته دهبیدی پور، ما در این ناحیه بنا داریم مجتمع سازی شرکت‌های دانش بنیان را داشته باشیم تاهم‌افزایی شرکت‌ها ارتقا یابد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های این ناحیه کاهش آسیب‌های زیست محیطی است، گفت: تعامل با مردم منطقه شریف و طرشت از برنامه های ما است که تاکنون  ۱۱۰۰ نفر ساعت کارگاه آموزشی و وبینار برای این مردم منطقه برگزار کردیم.

رئیس ناحیه نوآوری شریف عنوان کرد: در این ناحیه چالش هایی داریم که در صدد رفع آنها هستیم.

وی با اشاره به این چالش ها گفت: عدم وجود مناظر و المان‌های شهری، عدم دسترسی به داده‌ها و برق منطقه‌ای از چالش‌های این منطقه هستند. همچنین رها شدگی باغ‌های طرشت از دیگر مشکلات نواحی دور ناحیه نوآوری شریف به شمار می‌رود.

کد خبر 5022684

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =