ضرورت تقویت مشارکت نهادهای مردمی همکار قوه قضائیه

قائم مقام معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: تقویت نهادهای مردمی همکار یکی از اقدامات مهمی است که باید در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، سومین جلسه «کارگروه ملی مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضائیه»، به منظور رفع موانع و تسهیل اجرای «دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه»، با حضور قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و اعضای کارگروه مزبور در سالن شهید بهشتی معاونت اجتماعی برگزار شد.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه هدف از برگزاری این نشست را رونمایی از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی دانست که با همکاری اداره کل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه راه اندازی و ایجاد شده است.

مسعودی‌فر با بیان این‌که تقویت نهادهای مردمی همکار یکی از اقدامات مهمی است که باید در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد تصریح کرد: با استفاده از سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی شاهد یک ارتباط دو سویه مابین نهادهای مردمی و ارکان قوه قضائیه خواهیم بود.

مسعودی فر اظهار کرد: ما به عنوان نهاد حاکمیتی در قوه قضائیه نیازمند کمک نهادهای مردمی برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود هستیم. برای همکاری نهادهای مردمی باید شاخص‌هایی تعیین شود تا روند همکاری و مشارکت براساس این شاخص‌ها صورت پذیرد.

وی در پایان این نشست کلیه نهادهای مردمی فعال کشور را به همکاری با قوه قضائیه دعوت نموده و افزود: نهادهای مردمی با مراجعه به سامانه mosharekat.eadl.ir می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود جهت همکاری با قوه قضائیه اقدام نمایند.

کد خبر 5125599

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =