برگزاری اولین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی علوم پزشکی در فروردین

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری اولین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: مسابقات ۵ رشته ورزشی فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر محمد کوشکی با اشاره به مشارکت واستقبال خوب دانشجویان علوم پزشکی از این نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: کرونا نه تنها تهدید، بلکه فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای ورزشی در میان دانشجویان علوم پزشکی بود.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت افزود: با توجه به اینکه همه ساله در اسفندماه، المپیاد ورزش‌های همگانی به‌صورت حضوری در خزرآباد ساری برگزار می‌شد و دانشجویان استقبال بسیار خوبی از این مسابقات داشتند، با شروع پاندمی کرونا و تعطیلی بخش آموزش و مسابقات ورزشی، شکل برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی تغییر کرد و به صورت مجازی تبدیل شد.

وی افزود: برگزاری مسابقات به صورت مجازی و غیرحضوری، رویکرد نوینی است در ورزش دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در همه جا و هر زمان از وقت‌شان برای تمرین و شرکت در مسابقات استفاده کنند.

کوشکی گفت: با توجه به اینکه امکان فارغ‌التحصیلی دانشجویان در دوران کرونا، عملا آن‌ها را از امتیاز شرکت در مسابقات و المپیادهای ورزشی  محروم می‌کرد، این المپیاد می‌تواند راهگشای این دانشجویان و عدم وقفه ورزشی برای سایر دانشجویان باشد.

قائم مقام فنی و اجرایی ستاد برگزاری اولین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت اظهار داشت: اولین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در ۶ رشته ورزشی دارت، طناب زنی، روپایی، آمادگی جسمانی، هدف زنی والیبال، و دوچرخه سواری برگزار  می‌شود. 

وی گفت: رقابت های رشته دارت در هفته گذشته برگزار شد و بعد از داوری و بررسی‌های لازم، نفرات نخست در بخش دختران و پسران مشخص شد. طراحی رشته‌های ورزشی این دوره از  مسابقات نسبت به مسابقاتی که تاکنون برگزار شده، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و سطح مهارتی اجرای آن بالاتر است.

 رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این المپیاد به دو شکل انفرادی و تیمی برگزار می‌شود، افزود: این المپیاد مجازی در پنج رشته ورزشی به صورت انفرادی و در ۴ رشته ورزشی به‌صورت تیمی مورد ارزیابی و  محاسبه  قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه داوری مسابقات رشته دارت در دو بخش دختران و پسران انجام شد و نفرات برتر اعلام شد، خاطرنشان کرد: مسابقات ۵ رشته ورزشی دوچرخه‌سواری، هدف زنی والیبال، طناب زنی، روپایی و آمادگی جسمانی در دو بخش دختران و پسران، فروردین‌ماه برگزار خواهد شد.

کوشکی درباره رشته‌های ورزشی این المپیاد گفت: فیلم‌های ارسال شده دانشجویان شرکت کننده در المپیاد در رشته‌های ورزشی هدف زنی والیبال، طناب زنی و آمادگی جسمانی به دو شکل انفرادی و تیمی مورد داوری قرار خواهد گرفت. در بخش انفرادی به نفرات برتر اول تا سوم و در بخش تیمی به تیم‌های برتر اول تا سوم، حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

وی افزود: همچنین رشته ورزشی دارت فقط به صورت تیمی برگزار شد و این مسابقات به صورت آنلاین مورد داوری قرار گرفت و به تیم‌های برتر اول تا سوم حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رشته‌های ورزشی دوچرخه سواری و روپایی فقط به صورت انفرادی برگزار خواهد شد و به نفرات برتر اول تا سوم حکم ، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد. ضمن آنکه رتبه‌بندی المپیاد در بخش دختران و پسران به تفکیک بر اساس امتیازبندی نتایج اول تا ششم مقام آوران در هر رشته محاسبه خواهد شد و در پایان حکم و کاپ تیم برتر به دانشگاه های حائز مقام اهدا می‌شود.

کوشکی یادآور شد: رتبه بندی نهایی المپیاد بر اساس مجموع امتیاز بندی کلی دو بخش دختران  و پسران انجام خواهد شد و به سه مقام برتر کاپ و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد. همچنین تعداد دانشجویان شرکت کننده هر دانشگاه  حداکثر  ۲۲ نفر (۱۱ نفر در بخش دختران و ۱۱ نفر در بخش پسران)  است.

وی از رونمایی از پوستر نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت خبر داد و خاطرنشان کرد: در این پوستر سعی کردیم تمامی المان‌ها و نشانه‌های رشته‌های ورزشی حاضر در المپیاد را با طرح و رنگ‌بندی خاص، معرفی کنیم.

کد خبر 5170846

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha