چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده‌های علوم پزشکی طراحی شود

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بر لزوم مشخص شدن حیطه‌های فعالیت و طراحی چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده‌ها و قابلیت تسری تجارب آنها به سایر پژوهشکده‌ها تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، نخستین وبینار هم اندیشی و اشتراک تجارب بین پژوهشکده های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در این وبینار دکتر حمیدرضا خرم خورشید مشاور علمی و فناوری معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر اصغر عبادی فر رئیس مرکز توسعه هماهنگی و ارزشیابی تحقیقات، دکتر جلالی نیا معاون برنامه‌ریزی امور پژوهشی و دکتر علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری و جمعی از معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی و روسای پژوهشکده های علوم پزشکی حضور داشتند.

در این سلسله نشست ها که با هدف مدیریت بهینه و ارتقای کمی و کیفی فعالیت های مورد انتظار با استفاده از تجارب پژوهشکده های برتر کشور و به منظور بحث و تبادل نظر برگزار می شود، پژوهشکده آینده پژوهی در سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان گزارشی از فعالیت ها، تجارب و درس های آموخته شده در مباحث سرآمدی، پاسخ به نیازهای جامعه، مدیریت و ترجمان دانش، کارآفرینی، فعالیت های بین المللی و تقویت نگاه به آینده را ارائه کرد سپس اعضای حاضر در جلسه در خصوص گزارش ارائه شده به بحث و بررسی پرداخته و نقطه نظرات خود را اعلام کردند.

در ادامه دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بر لزوم مشخص شدن حیطه‌های فعالیت و طراحی چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده‌ها و قابلیت تسری تجارب ارزشمند به سایر پژوهشکده‌ها تأکید کرد.

همچنین مقرر شد، حسب بازخوردهای ارائه‌شده توسط شرکت‌کنندگان در جلسه، اهم اهداف و فعالیت‌های مورد انتظار از پژوهشکده‌ها به انضمام ساختارهای مشارکتی که بتواند تسهیل گر نیل به اهداف پژوهشکده‌ها باشند در نشست‌های بعدی مدنظر قرار گیرد.

کد خبر 5191987

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha