کشاورزی و دامداری میامی از بابت سیل ۱۲ میلیارد تومان خسارت دید

میامی- مدیر جهاد کشاورزی میامی با بیان اینکه کشاورزی و دامداری میامی از بابت سیل ۱۲ میلیارد تومان خسارت دید، گفت: بخشی از این خسارات به قنوات شهرستان باز می‌گردد که باید مرمت شوند.

علی اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برگزاری نشست ستاد مدیریت بحران میامی به میزبانی فرمانداری با بیان اینکه بارندگی‌های هفته گذشته ما را نسبت به تأمین آب مورد نیاز کشاورزان امیدوار کرد اما شدت بارندگی‌ها زیاد شد و در نهایت پس از فروکش شدن بارندگی‌ها مشخص شد که خساراتی نیز به دامداران و کشاورزان این شهرستان وارد آمده است، بیان کرد: یک هزار رأس دام در سه دامداری در منطقه ارمیان حدود یک هزار رأس دام را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: هر عدد رقمی که در گزارش‌ها ذکر می‌شود حتماً باید مستند سازی و عکس برداری شود که بر این اساس در حوزه دام نزدیک به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تلفات به شهرستان میامی به خصوص روستای ارمیان وارد شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه تأسیسات کشاورزی و دامداری و… نیز نزدیک به دو میلیارد تومان خسارت از وقوع سیل هفته گذشته به شهرستان میامی وارد شده است، بیان کرد: هشت هزار متر از قنوات شهرستان دچار خرابی سیل شده و لزوم دارد که این قنات‌ها بازگشایی شوند زیرا اگر دیر شود ممکن است این قنوات خسارات جبران نشدنی را دریافت کنند.

بروز خسارات به بخش کشاورزی و دامداری

مدیر جهاد کشاورزی میامی با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل در شهرستان در حوزه زراعت و باغبانی بوده که در حوزه زراعت متأسفانه هشت میلیارد تومان خسارت به زارعان میامی وارد شده و در حوزه باغداری نیز باید گفت باغات این شهرستان از بابت سیلاب یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون خسارت دیدند.

محمدی با بیان اینکه ۵۰ کیلومتر مسیر بین مزارع میامی تخریب شده است، گفت: در مجموع ۱۴ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامداری شهرستان خسارات وارد شده و نیاز است که تدابیر لازم اندیشیده و دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به مبادی ورودی آب مطالعه و سیلاب‌ها جمع‌آوری شوند از سوی دیگر کشاورزان دنبال این هستند که اقداماتی را داشته باشند و طی مراجعاتی که به جهاد داشته‌اند خبر از اقدامات خود جوش برای مقابله با سیل دارد که اگر این امر صورت گیرد، حوادث سنگین‌تر نیز خواهد شد زیرا هر کشاورز می‌خواهد برای مزرعه خود خاک‌ریزی را درست کند که آب را به سمت مزرعه یا روستای دیگری هدایت کند و در نهایت خسارت این امر بیشتر از نفع آن است.

وی با بیان اینکه در شمال روستای هونستان نیز سیلاب باعث خسارات سه میلیارد تومانی به مزارع شده است، ابراز کرد: باید تیمی از بابت مطالعه و بررسی شرایط سیلاب آن هم به زودی و تا زمانی که آثار سیل و حرکت آب بر روی زمین وجود دارد، به مناطق اعزام شود تا بتوانیم اقدامات پیشگیرانه را داشته باشیم.

کد خبر 5208826

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha