طرح های تحقیقاتی اولویت دار گیاهان دارویی اجرا می شود

تفاهم‌نامه‌ همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(INSF) و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در راستای اجرای پروژه های اولویت دار کشور منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با حضور دکتر رضا غفارزادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی و دکتر ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد.

موضوع این تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسادکتری، ۱۰ طرح تحقیقاتی رساله دکتری و ۱۵ طرح پژوهشی در راستای اولویت‌های تحقیقاتی اعلام شد.

در این مراسم دکتر افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور بیان کرد: توجه به پژوهش به خصوص بخشی که به سلامت مردم و جامعه گره می‌خورد همیشه جزئی از اولویت‌هایی مورد توجه و با اهمیت در صندوق به شمار می رود.

وی افزود: بحث سلامت جامعه و خصوصاً داروهای گیاهی که ریشه در سنت و دین ما دارد از اهمیت ویژه‌ای برخودار است که امیدواریم با همکاری با مراکز علمی بتوانیم این سنت را به پشتوانه‌های علمی توسعه بدهیم تا در فراسوی آن برخی از مشکلات آحاد جامعه کمتر شود.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به تشریح فعالیت صندوق پرداخت و بیان کرد: معمولاً برنامه‌های صندوق در تفاهم و تعامل با مجموعه‌های پژوهشی کشور به این شکل است که در سه قالب برنامه‌های مشترک و حمایت‌هایی تعریف می‌شود تا پژوهشگران بتوانند از آن استفاده کنند.

در ادامه دکتر رضا غفارزادگان رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهادانشگاهی با اشاره جایگاه و اهمیت موضوع سلامت، اظهار کرد: نگاه ما در پژوهشکده به سمت فناوری و صنعت است و در تلاش هستیم موضوعاتی را انتخاب کنیم که هم مساله محور باشد و هم بتوانیم حلقه واسط بین دانش، فناوری و صنعت باشیم.

وی افزود: ارتباط بین دانش صنعت یکی از رویکردهای اصلی جهاد در حوزه پژوهش بوده که خوشبختانه پژوهشکده توانسته چنین امری را تحقق ببخشد؛ از این رو تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود فرصت خوبی است تا حمایت‌های صندوق این کار را تسریع ببخشد.

کد خبر 5217718

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =