۳۱ خرداد آخرین فرصت استفاده محققان از چهار گرنت علوم پزشکی

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، یازدهمین فراخوان اعطای گرنت اصلی، گرنت محقق جوان، گرنت با اعتبار محدود و گرنت مقاله برتر به محققان را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران، یازدهمین فراخوان اعطای گرنت اصلی، گرنت محقق جوان، گرنت با اعتبار محدود و گرنت مقاله برتر به محققان را منتشر کرد.

در این دوره از فراخوان، ویژگی‌هایی به طرح‌های مورد قبول افزوده شده و نسبت به دوره های قبل تمایزاتی اعمال شده است.

موارد اختصاصی کمیته‌ها؛

کمیته بیماری‌های غیرواگیر: انتشار اولویت‌های شبکه تحقیقات قلب و عروق و یک RFP از سازمان محیط زیست

کمیته بیماری‌های واگیر و اختلالات ایمنی: به‌روزرسانی اولویت‌های کووید-۱۹

کمیته خون‌شناسی و سرطان: انتشار اولویت‌های شبکه تحقیقات سرطان

کمیته علوم اعصاب و بهداشت روان: به‌روزرسانی اولویت‌های کووید-۱۹

کمیته فناوری و نوآوری در علوم پزشکی: به‌روزرسانی اولویت‌های کووید-۱۹

موارد غیراختصاصی: طرح‌هایی که بر اساس تجمیع داده‌های کوهورت‌ (حداقل دو کوهورت) از مطالعات کوهورت عضو شبکه کوهورت ایران طراحی شده باشند در اولویت داوری قرار خواهند گرفت.

پژوهش‌های در چارچوب برنامه‌های ثبت بیماری‌ها و داده‌ها و پیامدهای سلامت موجود، در صورتی‌که از کیفیت قابل قبول برخوردار باشد و مورد تایید داوران قرار گیرد به عنوان رویکرد هزینه-اثربخش توسط مؤسسه نیماد مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

طرح‌هایی که مبتنی بر تقسیم کار ملی زیست‌فناوری باشند در اولویت قرار دارند. اگر چه لازم است در صورت تصویب طرح در مؤسسه نیماد واجد معیارهای ستاد توسعه زیست‌فناوری و منطبق بر شیوه‌نامه ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشند. در این صورت طرح‌های موفق، به صورت مشترک از حمایت ستاد توسعه ملی زیست‌فناوری و مؤسسه نیماد برخوردار خواهند شد.

بر اساس تفاهم‌نامه با ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح‌های ارسالی از سوی مدیرعامل شرکت‌های مستقر در مراکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور (به عنوان محقق اصلی) با رعایت شرایط تفاهم‌نامه در اولویت بررسی در مؤسسه نیماد قرار دارند.

طرح‌هایی که منطبق با اهداف آتی (Future Work) و محدودیت‌های (Limitations) ذکر شده در طرح موفق قبلی مورد حمایت مؤسسه نیماد باشند و در ادامه مسیر تحقیق و توسعه طرح قبلی ارایه شوند (گرنت تداوم یا Progression Grant) در اولویت بررسی قرار دارند.

مهلت ارسال طرح‌ها برای این فراخوان تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ است و تمدید نخواهد شد.

کد خبر 5229155

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =