دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم

شیراز- مردم استان فارس همچنان بر عهد خود ایستاده اند تا دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار، تجلی بخش حضور غیرتمندانه باشد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: فارس دیار شیرزنان و دلیرمردانی از جنس عاطفه و شعر و شعور است، استانی به بلندای تاریخ پر افتخار ادیبان معاصر، این استان مهد فضلا و ادبا و شاعرانی است که دل در گروی عشق به میهن داشته و دارند.

در شیراز سومین حرم اهل بیت علیه السلام، امروز مردم با حضور پر شورشان از نخستین ساعات رأی گیری در صف‌های طویل رأی برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

در جای جای نقاط این استان از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب همه و همه یکدل و یکصدا صدا با اتحاد و همدلی نغمه وطن را می‌سرایند. در این استان پهناور زنان و مردان ترک زبان، عرب زبان، برادران و خواهران اهل تسنن، لر زبانان غیور دیار ممسنی همه آمده‌اند تا برای ایرانی سربلند زنجیره اتحاد و همدلی تشکیل دهند.

امروز انگشت فارسی‌ها به جوهر سرنوشت خود آغشته شد و فریاد وطن پرستی را سر دادند تا بدخواهان این نظام مقدس بدانند تا این مردم با هم هستند و نقشه‌های آنان نقش بر آب است.

امسال در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در انتخابات ۱۴۰۰ در استان فارس از مجموع جمعیت حدود پنج میلیون نفری این استان، سه میلیون و ۵۸۴ هزار و ۷۴۰ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات و رأی دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۹۵ نفر مربوط به شهرستان شیراز است.

در این انتخابات سرنوشت ساز امروز ۸۰ هزار و ۴۳ رأی اولی در سطح استان فارس به پای صندوقهای رأی می آیند که از این تعداد ۲۶ هزار و ۸۶۰ نفر از آنها مربوط به شهرستان شیراز است.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
شیراز

در ششمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا سه هزار و ۲۶۸ نفر برای انتخابات شوراهای شهر و ۱۴ هزار و ۴۵۸ نفر نیز برای انتخابات شوراهای روستا ثبت نام کرده‌اند. در بررسی صلاحیت‌ها، صلاحیت یک هزار و ۸۱۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در ۱۱۰ شهر استان فارس تأیید شده است.

برای این دوره از انتخابات در استان فارس هشت هزار و ۴۰۵ صندوق اخذ پیش بینی شده است. از این تعداد سه هزار و ۸۴۱ صندوق مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و چهار هزار و ۵۶۴ صندوق مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

حضور پرشور مردم آباده در انتخابات

مردم آباده در شمال فارس از ساعات اولیه شروع رأی گیری با حضور خوب خود تجدید میثاق دوباره با آرمانهای شهدا و انقلاب کردند.

فرماندار آباده با بیان اینکه بیش از ۷۵ هزارنفر واجدشرایط رأی دادن در این شهرستان هستند، اظهار کرد: با ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی و نیز برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند، نمایشی باشکوه از حضور، اقتدار و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مشارکت سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی رقم خواهد خورد.

زین العابدین نیک مرام عنوان کرد: از مجموع هزار واجد شرایط رأی در آباده نزدیک به ۲ هزار نفر از این آمار را رأی اولی‌ها تشکیل می‌دهند.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
آباده

رئیس ستاد انتخابات آباده از تعیین ۸۵ شعبه اخذ رأی در انتخابات امروز در شهرستان خبر داد و اظهارداشت: از این تعداد ۶۲ شعبه ثابت شهری، ۷ شعبه ثابت روستایی، ۲ سیار شهری و ۱۴ سیار روستایی هستند.

این مقام مسئول بابیان این مطلب که در این دوره از انتخابات با توجه به شرایط کرونائی برای شعبه‌های اخذ رأی تصمیماتی اتخاذشده افزود: برای شهر آباده و بخش مرکزی ۶۱ شعبه و بخش «بهمن و صغاد» ۲۴ شعبه تعیین شده است که نسبت به سال گذشته تعداد شعب ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

حضور پرشور مردم داراب در انتخابات / تمامی شعب‌ها مملو از جمعیت

از نخستین ساعات شروع انتخابات در کشور، تمام شعب اخذ رأی در داراب شلوغ و مردم با شوق در صفوف رأی حاضر شده‌اند. مردم همیشه در صحنه داراب امروز نیز همچون سنوات گذشته با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی با آرمان‌های انقلاب اسلامی بیعت می‌کنند.

فرماندار ویژه داراب در گفتگو با مهر اظهار کرد: شور شوق مردم برای حضور در صحنه سیاسی و سرنوشت ساز انتخابات در این شهرستان وصف ناشدنی است.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
داراب

اصغر فرودی افزود: مردم داراب از نخستین ساعات رأی گیری با حضور پر شور خود بار دیگر ثابت کرده‌اند که همواره بر سر عهد و پیمان خود با نظام و انقلاب هستند.

رئیس ستاد انتخابات داراب بیان کرد: شور و اشتیاق رأی اولی‌های دارابی برای خلق حماسه حضور در اولین تجربه سیاسی در تعیین سرنوشت خود بسیار چشمگیر است.

او ادامه داد: در داراب ۱۵۰ هزار نفر واجد الشرایط رأی دادن هستند که از این تعداد، ۶ هزار نفر رأی اولی، امسال برای سرنوشت خود تعیین تکلیف سیاسی می‌کنند.

تجلی حضور مردم کوار در ساعات ابتدایی رأی گیری

مردم همیشه در صحنه کوار هم بار دیگر با مشارکت خود از ساعات ابتدایی رأی گیری برای تعیین سرنوشت خود به میدان آمده‌اند.

همزمان با سراسر کشور با دستور وزیر کشور، رأی‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در کوار آغاز شده است. مردم کوار از دقایق آغازین رأی گیری با شور و شوق در محل شعب اخذ رأی حضور یافته‌اند که در این میان حضور جوانان و رأی اولی‌ها حال و هوا و شور نشاط خاصی بخشیده بود.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
کوار

حجت الاسلام گشول امام جمعه شهرستان کوار که رأی خود را در شعبه دانشگاه علمی کاربردی این شهرستان به صندوق انداخت در سخنانی به دایر بودن ۶۵ شعبه اخذ رأی در این شهرستان اشاره و حضور حماسی مردم در این انتخابات را پرشور و بسیار خوب توصیف کرد.

حضور پرشور رأی اولی‌ها در اقلید / مردم آمده‌اند

در شهرستان اقلید نیز حماسه حضور مردم در انتخابات مثال زدنیست، در این میان شور و شوق و هیجان رأی اولی‌ها دیدنی است.

فرماندار اقلید اعلام کرده که ۱۱۷ شعبه اخذ رأی امروز در این شهرستان کار رأی گیری از مردم را انجام خواهند داد.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
اقلید

خلیل بزرگی اظهار کرد: ۳۴ شعبه اخذ رأی در شهر اقلید، ۲۹ شعبه در بخش مرکزی، ۲۵ شعبه در بخش حسن آباد و ۲۹ شعبه در بخش سده این شهرستان فعال است.

بزرگی با بیان اینکه در هر شعبه اخذ رأی حدود ۲۰ نفر عوامل اجرایی، نظارتی، ناظر بهداشتی و....حضور دارند، بیان کرد: حدود ۳ هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات در این شهرستان هستند تا شرایط خوب و راحتی برای حضور باشکوه مردم پای صندوق‌های رأی فراهم شود.

حماسه ۱۵۸ هزار واجد شرایط فسایی در انتخابات امروز

در شهرستان فسا نیز ۱۵۸ هزار نفر واجد الشرایط رأی دادن هستند تا امروز برای تعیین سرنوشت خود اقدام کنند. از این تعداد ۳۲۰۰ رأی اولی هستند که با شوق برای مشارکت در این رویداد سیاسی سر از پا نمی‌شناسند.

به گفته فرماندار ویژه فسا پنج هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در ۲۰۰ شعبه با تعداد ۴۰۰ صندوق اخذ رأی در شهرستان فسا وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارند.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
فسا

علیرضا فیروزی با اشاره به ۳۵۴ کرسی شورایی برای ۶ شهر این شهرستان (فسا، نوبندگان، ششده، میان شهر، قره بلاغ و زاهد شهر) در این شهرستان اظهار کرد: ۱۹۲ شعبه اخذ رأی تدارک دیده شده که از این تعداد ۳۰ شعبه سیار و ۱۶۲ شعبه ثابت کار جمع آوری آرا مردم را به عهده دارند.

نی ریز خوش درخشید

فرماندار نی ریز هم در گفتگو با مهر ضمن تقدیر از حماسه حضور مردم این شهرستان در انتخابات امروز گفت: مشارکت مردم در انتخابات را آب سردی بر توطئه دشمنان کشور عنوان کرد.

مراد هدایت از حضور مردم نی ریز پای صندوق‌های رأی در ساعات اولیه ابراز خرسندی کرد و گفت: این مشارکت در ساعات بعدی نیز بیشتر خواهد بود.

دیار شعر و شعور بر بلندای قله افتخار/ همچنان ایستاده‌ایم
نی ریز

رئیس ستاد انتخابات نی ریز افزود: مردم با شرکت در انتخابات توطئه دشمنان را ناکام گذاشتند.

فرماندار نی ریز از نقش رسانه‌ها در پوشش دادن انتخابات تشکر و قدردانی کرد و افزود: تا ساعات پایانی انتخابات از تمامی مردم رأی گیری خواهد شد و با این انتخابات، برگ زرین دیگری در نی ریز که یک شهرستان با رأی صد در صد آری به نظام جمهوری اسلامی داراست را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 5238331

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =