ارائه ۱۲۵ نفرساعت مشاوره حقوقی رایگان برای۵۶۰ نفر در اراک

اراک- سرپرست اداره مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی دادگستری استان مرکزی از ارائه ۱۲۵ نفرساعت مشاوره حقوقی رایگان برای ۵۶۰ نفر در ۱۴ مسجد حاشیه شهر اراک خبر داد.

محمد رضا پوراسماعیل در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه دومین دوره مشاور رایگان حقوقی به مساجد حاشیه اراک در هفته قوه قضائیه برگزار شد، گفت: در این طرح علاوه بر حضور حقوق دانان معاونان رئیس کل دادگستری استان مرکزی هر شب برای ارائه مشاوره‌های حقوقی در خانواده به مدت یک هفته حاضر می‌شدند.

وی ادامه داد: در هفته قوه قضائیه هر شب در ۲ مسجد حاشیه شهر اراک مشاوره حقوقی رایگان صورت می‌گرفت در واقع ۱۴ مسجد در هفته قوه قضائیه طرح مشاوره حقوقی رایگان در آن برگزار شد.

سرپرست اداره مشارکت‌های مردمی و ارتقای سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: از این تعداد مساجد ۱۳ نفر از معاونین رئیس کل و معاون دادستان عمومی انقلاب اراک به صورت مستمر مشاور حقوقی ارائه کردند و برای هر مسجد ۶ نفر مشاور حقوقی انجام می‌داد که ۲ نفر معاونین رئیس کل و معاونین دادستان و ۴ نفر حقوقدان بودند.

پور اسماعیل با اشاره به اینکه در طرح مشاور رایگان حقوقی به مساجد حاشیه شهر اراک ۳۵ نفر حقوقدان مشارکت داشتند، گفت: تعداد ۱۲۵ نفرساعت مشاوره حقوقی رایگان در مساجد شهر اراک در هفته قوه قضائیه صورت گرفت که عموماً مشاوره‌ها در حوزه پرونده زندانیان، مشاوره حقوقی خانواده، مشکلات حوزه شهرداری، وقفی و غیره بود.

وی گفت: هر شب به طور میانگین در هر مسجد ۳۵ تا ۴۰ نفر مورد مشاوره حقوقی رایگان قرار می‌گرفتند که در مجموع ۵۶۰ نفر در اراک در هفته قوه قضائیه از سوی اداره مشارکت‌های مردمی و ارتقای سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی مشاور حقوقی دریافت کردند.

سرپرست اداره مشارکت‌های مردمی و ارتقای سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در پایان بیان کرد: به دلیل اهمیت رفع مشکلات حاشیه شهر در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ملاک انتخاب مساجد در این طرح مساجد حاشیه شهر اراک بوده است و این معاونت به دنبال این است که این طرح را در طول سال برای تمامی مساجد شهر اراک در فاز اول توسعه دهد.

کد خبر 5248574

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =