ساماندهی و تعیین تکلیف واحدهای ضایعاتی در شهر همدان

همدان- فرماندار همدان از ساماندهی و تعیین تکلیف واحدهای ضایعاتی در شهر همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی محمدی یکشنبه در ستاد مدیریت پسماند شهرستان همدان گفت: وضعیت نامناسب واحدهای ضایعاتی محصول دیدگاه و عملکرد دستگاه‌های ذیربط است و متأسفانه وارث آن آینده‌های ما هستند.

وی با اشاره به عدم اقدام قانونی و برخورد دستگاه‌های اجرایی مسئول در این زمینه، مطرح کرد: بپذیریم همه ما در این امر قصور و کوتاهی کردیم.

فرماندار همدان با بیان اینکه از طرفی هزینه قابل توجهی صرف جمع آوری زباله می‌شود و از طرف دیگر شاهد سرقت زباله، ضایعات و وضعیت نابسامان عدم مدیریت در جمع آوری زباله هستیم، گفت: محیط زیست، شهرداری همدان و مریانج، جهادکشاورزی، مرکز بهداشت، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اداره برق باید با هماهنگی مرجع قضائی ضمن اقدام حقوقی وظیفه خود را در این خصوص انجام دهند.

محمدی اضافه کرد: با وضعیت کنونی فعالیت واحدهای ضایعاتی در اقصی نقاط شهر به ویژه راه روستایی انصارالامام از برخورد قهری نتیجه معکوس می‌گیریم و باید به فکر انتقال واحدهای ضایعاتی به مکانی مناسب و قابل مدیریت باشیم.

فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه کم کاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه در قبال تجاوز به حریم راه، تغییر کاربری غیر مجاز، فعالیت بدون پروانه کسب و واگذاری انشعاب به واحدهای ضایعاتی از مصادیق ترک فعل است که درجای خود قابل پیگیری است، تصریح کرد: در صورتی که، واحدهای ضایعاتی و جمع آوری زباله را مدیریت نکنیم، مدیریت شهری ما و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط توسط این واحدها مدیریت خواهد شد.

محمدی اظهار کرد: سایت ۳۰ هکتاری و سرمایه گذار بخش خصوصی توسط شهرداری برای تجمیع، جابجایی و استقرار واحدهای ضایعاتی پیش بینی شده که باید با زمانبندی مناسب و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مسئول در کنار شهرداری به دنبال اجرایی شدن آن باشیم.

فرماندار همدان افزود: انجام این طرح ممکن است با طی فرایندهای قانونی یکسال به طول بیانجامد که ملاحظاتی دارد از جمله قطعه بندی مکان مورد نظر، چگونگی واگذاری به واجدین شرایط و در نظر گرفتن سود سرمایه گذار طرح که باید یا طرح پیشنهادی بهتری داشته باشیم یا این کار را با هم افزایی هر چه سریع‌تر آغاز کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: ساماندهی وضع موجود، جلوگیری از افزایش این واحدها، تعیین تکلیف آنها هم چنین، پیگیری راه اندازی سایت شهرداری به عنوان مهمترین دستور کار این کارگروه مدنظر قرار می‌گیرد.

کد خبر 5368365

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =