تولید محتوا و دانش برای رسیدن به تمدن اسلامی ضروری است

کاشان - معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تولید محتوا و دانش برای رسیدن به تمدن اسلامی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان پیش از ظهر چهارشنبه در جمع بسیجیان و مسئولین کاشان با اشاره به اینکه نظام انقلاب اسلامی بر پایه مردم شکل گرفته است، اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف کنونی رسیدن به تمدن اسلامی مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی است.

حکومت اسلامی زمینه ساز تمدن اسلامی است

وی با بیان اینکه حکومت اسلامی زمینه ساز تمدن اسلامی است، ابراز داشت: باید برای رسیدن به این هدف تولید محتوا و تولید دانش کرد.

معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد تمدن اسلامی یک فعالیت و اقدام بزرگ است که باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: ترسیم ویژگی‌های این تمدن را رهبر معظم انقلاب انجام داد و بر این اساس لازم است که فعالیت‌هایی انجام شود تا محققان در سراسر دنیا زبان فارسی را یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه ایجاد تمدن اسلامی یک هدف والا و بزرگ است، خاطرنشان کرد: دشمن هم برای شکست دادن تمدن اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نمی‌کند و جنگ نرم را به همین دلیل با قدرت انجام می‌دهد.

باید امکانات برای دفاع از فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی در جنگ نرم دشمن مهیا شود

حجت الاسلام میرمحمدیان با بیان اینکه نبرد در جنگ نرم به مراتب مشکل تر از جنگ سخت است، تاکید کرد: در جنگ نرم دشمن را نمی‌توان دید و از این رو باید دانش و اطلاعات خود را بالا ببریم.

وی با اشاره به اینکه باید امکانات و مقدمات برای دفاع از فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی در جنگ نرم دشمن مهیا شود، گفت: بهترین راهکار را در نبرد با دشمن قرآن کریم نشان داده است که باید از فرامین و رهنمودهای این کتاب آسمانی استفاده کنیم.

معاون راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی بر پایه رأفت و محبت اسلامی شکل گرفته است، افزود: مدل حکمرانی غرب بر اساس زور و تزویر و نگاه بالا به پایین است که شأن و منزلت انسان را پایین می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه تحقق تمدن اسلامی بدون مشارکت و حمایت مردم امکانپذیر نیست، ادامه داد: امامین انقلاب مدل امامت را به ما آموخته اند و ما هم بر اساس محبت به ائمه معصومین آن را آموخته ایم.

حجت الاسلام میرمحمدیان با بیان اینکه باید محتوای باکیفیت برای امور فرهنگی و مذهبی تولید شود، اظهار داشت: از این رو می‌توان از جوانان و مردم برای تولید این محتواها به بهترین شکل استفاده کرد چراکه مردم در حال حاضر دغدغه مسائل فرهنگی و دینی را دارند.

کد خبر 5431938

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha