دانشجویان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌های محل سکونت منتقل شدند

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان دانشجویان از انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌های محل سکونت آنها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، سید فردین تقی زاده گفت: مطابق سنوات گذشته درخواست انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ طی دو نوبت در خرداد ماه و آذر ماه امسال در سامانه سجاد ثبت و تقاضای آنان رسیدگی شد.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: در سال جاری علی رغم مجازی بودن تحصیل در دانشگاه‌ها، برای نیمسال اول سال تحصیلی از مجموع ۲۶۰ تقاضا برای انتقال و میهمانی با درخواست ۲۲۹ دانشجوی شاهد و ایثارگر موافقت به عمل آمد.

وی گفت: این تعداد تقاضا مربوط به ورودی‌های قبل از ۱۳۹۹ بوده است. با توجه به شروع بیماری کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌ها به صورت غیر حضوری بوده بنابراین ورودی‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تاکنون در دانشگاه‌های پذیرفته شده اولیه به صورت مجازی مشغول تحصیل بوده‌اند.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر افزود: با توجه به اینکه احتمالاٌ در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ آموزش به صورت حضوری باشد لذا ضمن اطلاع رسانی برای ورودی‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ سامانه نقل و انتقال را در آذرماه فعال کرده و برای نیم سال دوم تعداد ۱۹۷ درخواست در سامانه ثبت گردید که برای ۱۵۲ نفر حکم میهمانی یا انتقال صادر شد.

تقی زاده اعلام کرد: برای جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان انتقالی، وضعیت تحصیلی دانشجویان میهمان و انتقال رصد می‌شود تا در صورت بروز مشکل نسبت به برگزاری کلاس‌های تقویتی و مشاوره‌ای اقدام لازم انجام پذیرد.

کد خبر 5434878

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha