منوچهرمحمدی چگونه نماینده تهیه‌کنندگان در انتخابات خانه سینما شد؟

غلامرضا موسوی رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان در قالب نامه‌ای خطاب به رئیس هیأت مدیره خانه سینما به اعتراض جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی اعتراض جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران به فرآیند انتخاب منوچهر محمدی به‌عنوان نماینده تهیه‌کنندگان برای حضور در انتخابات خانه سینما، امروز دومین نامه از سوی این جامعه صنفی در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفت که در واقع پاسخی به نامه منتشرنشده رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان به رئیس هیأت مدیره خانه سینما بود.

به‌دنبال پیگیری خبرنگار مهر، غلامرضا موسوی رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان نسخه‌ای از این نامه داخلی را که در واقع توضیحاتی در واکنش به اعتراض جامعه صنفی تهیه‌کنندگان محسوب می‌شود را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد.

آنچه در ادامه می‌خوانید متن کامل نامه غلامرضا موسوی به محمدعلی نجفی است که در آن فرآیند انتخاب نماینده تهیه‌کنندگان تشریح شده است. هر چند این توضیحات با واکنش مجدد جامعه صنفی تهیه‌کنندگان مواجه شد.

در متن نامه غلامرضا موسوی می‌خوانیم؛

جناب آقای مهندس محمدعلی نجفی

ریاست محترم هیأت مدیره خانه سینما

با سلام

بازگشت به نامه مورخ ۲۸/‏۰۴/‏۱۴۰۱‬ آن جناب و نامه پیوست (نامه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان) به اطلاع می‌رسد؛

۱- معرفی نامزد شرکت در انتخاب هیأت مدیره خانه سیما به عهده هیأت مدیره‌های اصناف است نه مجامع عمومی.

۲- انتخاب آقای منوچهر محمدی به اتفاق آرا در جلسه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱ که با حضور هفت عضو اصلی هیأت مدیره (خانم منیژه حکمت و آقایان ابوالحسن داودی، سیدجمال ساداتیان، سید غلامرضا موسوی، منوچهر شاهسواری، علی آشتیانی‌پور و محمد احمدی) برگزار شد، صورت گرفت.

۳- براساس مصوبات هیأت مدیره شورایعالی (اتحادیه) که به تصویب ۹ عضو هیأت مدیره متشکل از چهار تشکل شورایعالی (اتحادیه) رسیده است، جلسات هیأت مدیره شورایعالی (اتحادیه) با حضور شش عضو رسمیت می‌یابد و با ۵ رأی لازم‌الاجراست.

۴- براساس مصوبه هیأت مدیره در تاریخ ۱۴/‏۰۴/‏۱۴۰۱‬ مجمع عمومی با حضور اکثریت رسمیت می‌یابد. در جلسه مجمع عمومی اتحادیه آقای منوچهر محمدی به اعضای مجمع عمومی به عنوان نامزد هیأت مدیره خانه سینما معرفی شده است وگرنه ایشان قبلاً توسط هیأت مدیره با حضور هفت نفر از نه نفر عضو اصلی انتخاب شده بودند.

۵- برای حضور در مجمع عمومی شورایعالی (اتحادیه) از نمایندگان جامعه صنفی که قبلاً معرفی شده بودند، کتباً دعوت به عمل آمد اما متأسفانه آقای هاشمی روز مجمع عمومی طی نامه‌ای در واتس‌اپ عدم حضور جامعه را اعلام داشتند.

بنابراین اعتراض ریاست محترم جامعه صنفی فاقد وجاهت قانونی و برخلاف مصوبات و اصول موافقت شده قبلی است. ضمن اینکه انتظار می‌رفت جامعه محترم صنفی اعتراض خودشان را به هیأت مدیره شورایعالی (اتحادیه) ارسال می‌کردند. همچنان دو کرسی ثابت جامعه صنفی تهیه‌کنندگان برای نمایندگان جامعه صنفی محفوظ است.

فرصت را جهت ادای احترام مغتنم می‌دانم. سید غلامرضا موسوی. رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان.

کد خبر 5546252

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha