عراق نیازمند پایان بحران سیاسی و تشکیل یک دولت ملی و توانمند است

رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنانی اظهار داشت: عراق نیازمند پایان بحران سیاسی و تشکیل یک دولت ملی و توانمند است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی، سید عمار حکیم، رهبر این جریان در دیدار «ویله واریولا»، سفیر اتحادیه اروپا در بغداد، تحولات سیاسی عراق و پیامدهای حوادث منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را بررسی کرد.

در این دیدار، که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد برگزار شد، حکیم تأکید کرد که عراق نیازمند پایان بحران سیاسی و تشکیل دولت ملی توانمند در تأمین خدمات و ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود وضعیت معیشتی شهروندان است.

وی بار دیگر تأکید کرد جریان حکمت ملی عراق در دولت جدید شرکت نخواهد کرد، اما همه امکانات خود را برای نزدیک کردن دیدگاه نیروهای سیاسی به کار خواهد گرفت.

حکیم همچنین با اشاره به سازوکارهای اصلاح، تغییر و تعدیل نظامی سیاسی کشور یا هر بخشی درون این نظام، تأکید کرد نظام سیاسی کنونی نتیجه فداکاری های بزرگ طیف‌های گوناگون ملت عراق بوده و هرگونه تغییر و تعدیلی در آن نیازمند توافق جمعی است.

وی درباره رابطه عراق و اتحادیه اروپا نیز تأکید کرد که عراق نیازمند کارزار سازندگی از نوع کارزاری است که اروپا پس از جنگ جهانی دوم شاهد آن بود و خواستار همکاری بیشتر و متنوع کردن فرصت‌ها در خدمت به منافع دو طرف و تحقق مصالح دو ملت و صیانت از حاکمیت ارضی و وحدت ملی عراق شد.

وی همچنین بر اهمیت پیش گرفتن مذاکره و اولویت دادن به منافع ملت‌ها برای حل مشکلات تأکید کرد.

کد خبر 5560895

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha