برای دستیابی به هویت شهر توحیدی کوتاهی کرده‌ایم

اصفهان – استاندار اصفهان گفت: به آرمان متعالی در مدیریت شهر پایبند نبوده‌ایم و در دستیابی به هویت شهر توحیدی کوتاهی کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا مرتضوی صبح پنجشنبه در نشست مشترک شهرداران کلان‌شهرها و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها با بیان اینکه این نشست فرصتی برای به اشتراک گذاشتن و تجمیع عقول همه شهرداران است تا شرایطی را برای تکامل مدیریت شهری ایجاد کند و به راه حل‌های مؤثر برای همه عزیزان در شهرهایشان دست یابیم، اظهار داشت: مشکلات شهرنشینی و چالش‌های آن شامل حاشیه نشینی، ضعف برنامه ریزی، نواقص در توسعه پایدار شهری، مشکلات آلودگی هوا، مدیریت پسماند، مسائل ترافیکی و غیره امروزه دامن‌گیر شهرها و مدیریت شهری شده است که متأسفانه در مورد آنها ساده اندیشی می‌کنیم و گرفتار راه حل‌های کوتاه مدت هستیم.

وی با بیان اینکه تعریف یک آرمان برای شهر و جلب مشارکت شهروندان و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌هایی که مردم در خصوص آن احساس وظیفه کنند، ضرورت دارد، ابراز داشت: شهر آرمانی شهری است که به شأن انسان‌ها و رستگاری آنها که هدف غایی است، منجر می‌شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در آرمان شهر اسلامی هر تصمیمی که برای شهر گرفته می‌شود برای ارتقای شأن انسان‌هاست، اضافه کرد: در این آرمان شهر، نیکی، خیرخواهی، طهارت، پاکی، امنیت اخلاقی، اجتماعی و حقوقی جایگاه ویژه‌ای دارد و دغدغه همه مدیران شهری است.

وی گفت: این آرمان شهر، شهر علم، رفاه، مودت و احسان و نیکی است، بنابراین سیاست‌های اتحادی و برنامه ریزی‌ها باید این مولفه‌ها را مدنظر قرار دهد.

مرتضوی با بیان اینکه در ادوار گذشته درباره نحوه اداره شهرها روش‌های مختلفی به‌کار گرفته شده است، افزود: ما در این زمینه به آرمان متعالی در مدیریت شهر پایبند نبوده‌ایم و در دستیابی به هویت شهر توحیدی کوتاهی کرده‌ایم.

کد خبر 5639124

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha