امام خمینی(ره) با دفاع از حق ملت به عزت رسید

قزوین- نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه اگر کسی برای حق اهمیت قائل نباشد ذلیل می‌شود، گفت: امام خمینی (ره) از حق ملت دفاع کرد و به عزت رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر که در مسجد جامع محمدیه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد رجبیه و ایام‌الله دهه مبارکه فجر اظهار کرد: امام خمینی (ره) وقتی رسالت ایمانی را بر عهده گرفتند به ما درس‌های مهمی دادند، این‌گونه نبود که امام پس از بازگشت از تبعید درس‌هایشان را به ما شروع کرده باشند بلکه از آن موقعی که ایشان خودشان را شناختند معلم و مربی بودند.

وی یادآور شد: امیرالمؤمنین (ع) در خطبه متقین می‌فرماید خالق باعظمت در جان اهل تقوا طلوع کرده و درخشیدن گرفته است، یعنی این‌ها خدا را خوب فهمیده‌اند و نور خدا در جانشان تابیدن گرفته است، در نتیجه غیر خدا هر کس و هر چیز در نظرشان کوچک شده است، دنیا در نظر این‌ها کوچک شده و ظالمان و ستمگران در نظر آن‌ها کوچک دیده می‌شوند.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: امام خمینی (ره) در خصوص آمریکا فرمود ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم، آمریکا از نظر امام، حقیر بود، خیلی از افرادی که ادعای سیاست‌مداری می‌کنند در مقابل آمریکا احساس حقارت می‌کنند و آمریکا را کدخدا خطاب می‌کردند، این‌ها خودشان را کوچک می‌دیدند و آمریکا برایشان بزرگ بود، بنابراین جرأت نداشتند علیه آمریکا حرفی بزنند.

آیت‌الله عابدینی افزود: آن زمان که امام خمینی (ره) هیچ چیز در اختیارش نبود فرمود ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم، اما امروز ما شهرک‌های موشکی عظیمی داریم و می‌توانیم تمام رژیم صهیونیستی را با خاک یکسان کنیم.

وی عنوان کرد: خداوند در آیات ۱۱۸ تا ۱۲۰ آل‌عمران حدود ۱۰ ویژگی از مستکبران را بیان می‌کند و سپس می‌فرماید اگر اهل صبر و تقوا باشید مستکبران و همه دنیا هم علیه شما باشند نمی‌توانند هیچ کاری انجام دهند، پس نباید از مستکبران و آمریکا ترسید و به فرموده امام خمینی (ره) باید آمریکا را زیر پا گذاشت.

امام جمعه قزوین ادامه داد: آن موقعی که آمریکا یکی از قدرت‌های جهان بود، امام خمینی (ره) راجع به او این گونه سخن می‌گفت اما اکنون شوکت و قدرت آمریکا در دنیا تنزل یافته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: زمانی امام خمینی (ره) فرمود آمریکا طبل تو خالی است، بنده اکنون عرض می‌کنم اگر امروز امام خمینی (ره) در میان ما بود می‌فرمود آمریکا امروز طبل تو خالی هم نیست.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا، صهیونیست‌ها، انگلیس، فرانسه و نوکران منطقه‌ای‌شان همه با یکدیگر هم‌پیمان شدند و گفتند بشار اسد باید از سوریه برود اما رهبر حکیم انقلاب ما فرمود بشار اسد باید بماند، خود بشار اسد هم باور کرده بود اما حاج حسین همدانی و حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم شرایط را تغییر دادند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: در مقابل همه دنیا، حرف رهبر ما به کرسی نشست و حاج قاسم پیروز شد، یعنی ملت ایران و فرهنگ امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در قرآن کریم آمده آن‌هایی که می‌گویند آفریدگار و پروردگار ما فقط خداست، ربّ ما خداست، این‌ها عالم ربانی می‌شوند، این‌ها سر حرف خود می‌ایستند، امام خمینی (ره) نیز در مقابل آمریکا ایستاد و از کرامت این مردم حمایت کرد و عقب‌نشینی نکرد، رژیم شاهنشاهی به امام گفت تو را اعدام می‌کنیم، زندانی می‌کنیم، تبعید می‌کنیم اما برای امام اهمیتی نداشت و تا آخر استقامت کرد.

وی یادآور شد: خداوند می‌فرماید آن‌هایی که می‌گویند پروردگار ما فقط خداست و روی حرفشان می‌ایستند، ما آن‌ها را تنها نمی‌گذاریم و فرشتگان خود را بر آن‌ها نازل می‌کنیم و به آن‌ها بشارت بهشت می‌دهیم، یعنی فرشته خدا بر دل انسان مؤمن نازل می‌شود و می‌گوید نترس، شجاع باش، شک را کنار بگذار، اعتماد داشته باش و نگران نباش.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در مقابل این عالم‌های ربانی نیز دسته‌ای دیگر قرار دارند که شیطان در دل آن‌ها نازل می‌شود، خداوند درباره آن‌ها می‌فرماید شیطان در دل آدم‌های دروغ‌گوی گنهکار نازل می‌شود و به آن‌ها یأس، ناامیدی، سوءظن و پرخاشگری می‌دهد.

آیت‌الله عابدینی افزود: در فتنه‌های اخیر هر دو مورد را دیدیم، آن شهدای مدافع امنیتی که به میدان آمدند و جان خود را گذاشتند تا مردم با امنیت زندگی کنند، نوامیس مردم به مخاطره نیفتد و اموال مردم به آتش کشیده نشود، این عزیزان با آرامش خاطر به میدان آمدند و به شهادت رسیدند اما اشرار دائم فحاشی کردند، دروغ‌گویی کردند و در این کار از اربابان خود پیروی کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام حسن عسکری (ع) فرمودند هیچ آدم عزتمند و آبرومندی حق را زمین نگذاشت، مگر اینکه خوار شد و هیچ آدم ضعیف و ناتوانی به کمک حق نیامد مگر اینکه خدا به او عزت بخشید.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از حق ملت دفاع کرد و به عزت رسید، افزود: اگر کسی برای حق اهمیت قائل نباشد ذلیل می‌شود، امام خمینی (ره) به کمک حق آمد، حق شخصیت یک ملت بود، وقتی آمریکایی‌ها به کشور ما آمدند خودشان را همه کاره می‌دانستند، در ارتش ما خودشان را فرمانده می‌دانستند، در صنعت ما خودشان را مدیر و تصمیم‌گیرنده می‌دانستند، برای زمین‌های کشاورزی ما تصمیم می‌گرفتند امام امام خمینی (ره) در مقابل آن‌ها ایستاد.

وی تأکید کرد: آن‌ها می‌خواستند قانونی را تحت عنوان کاپیتولاسیون در کشور ما تعریف کنند تا بر اساس آن هر آمریکایی در ایران هر جنایتی انجام بدهد، ایرانی‌ها حق نداشته باشند از دست او شکایت کنند بلکه او باید به آمریکا برمی‌گشت تا در آنجا محاکمه شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: فحش و توهینی بدتر از این قانون برای ملت ایران وجود نداشت، غیرت امام خمینی (ره) این را نپذیرفت که به ملت ایران توهین شود، ایشان آمدند قانون کاپیتولاسیون را به عنوان قانون جنگل و نشانه عقب‌ماندگی، خون‌خواری و حیوان‌صفتی آمریکا معرفی کرد و انقلابش را آغاز کرد.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: در ادامه این آیه از سوره مؤمنون نیز می‌خوانیم خدایا ما را در یک جایگاه بابرکتی فرود آور، ما اکنون در گام دوم انقلاب قرار داریم، دعا می‌کنیم این کشتی در یک جای بابرکتی مستقر شود، آن جای بابرکت هم ظهور منجی عالم بشریت است.

کد خبر 5699456

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha