نرخ پارکینگ‌های شهرداری برای سال آینده مشخص شد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نرخ بهای پارکینگ‌های شهرداری برای سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شفیعی مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در حاشیه یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر و در جمع خبرنگاران با اشاره به بهای خدمات حوزه حمل و نقل که امروز به تصویب رسید گفت: بحث تعیین عوارض تردد در طرح ترافیک سال ۱۴۰۲ افزایش ۲۰ درصدی داشت و نرخ پایه از ۴۳ هزار و ۸۰۰ به حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت اما سایر روش‌های کنترل طرح تغییری نمی‌کند.

وی با اشاره به حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها گفت: این مبلغ از ۴ هزار و ۹۰۰ تومان برای ساعت اول خودروها و وانت بارها در پارکینگ‌های سطح یک به ۶ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافت.

شفیعی ادامه داد: همچنین بهای خدمات پارکینگ غیر مسقف از ۲ هزار و۸۰۰ تومان تا ۵ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره بهای موتورها گفت: بهای پارکینگ موتورها از ۱,۶۰۰ تومان برای یک ساعت اول به ۲ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

وی درباره پارک حاشیه‌ای گفت: مبلغ پارک حاشیه‌ای از هزار و ۶۰۰ برای دو ساعت اول به ازای هر نیم ساعت به ۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید البته پارک حاشیه‌ای هنوز اجرایی نشده و برای ۷۵ هزار پارک قرارداد بسته‌شده است و برای سال آینده ۱۲۰ هزار پارک حاشیه‌ای ایجاد می‌شود.

شفیعی تصریح کرد: کل درآمد حاصل از پارک حاشیه‌ای باید برای حمل و نقل عمومی صرف شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره دریافت پول توسط پارکبانان گفت: پارکبانان نباید به صورت نقدی از شهروند وجهی دریافت کنند بلکه از طریق سیستم‌های هوشمند این مبلغ دریافت می‌شود به هیچ عنوان هیچ عاملی حق دریافت وجه به واسطه پارک حاشیه‌ای ندارد و هر پرداختی سامانه‌ای است.

کد خبر 5700862

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha