۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۲:۱۶

احمد گواری خبر داد:

فعالیت روزانه ۱ میلیون ورزشکار سازمان‌یافته آمادگی جسمانی در کشور

فعالیت روزانه ۱ میلیون ورزشکار سازمان‌یافته آمادگی جسمانی در کشور

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی از فعالیت روزانه حدود یک میلیون ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف آمادگی جسمانی در باشگاه‌های دارای مجوز سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد گواری، با بیان اینکه در سراسر کشور دارای ۵۳۰۰ باشگاه دارای مجوز هستیم که رشته‌های مختلف زیر مجموعه آمادگی جسمانی نظیر پیلاتس، تمرینات معلق (TRX)، ایروبیک، دوچرخه ثابت، فانکشنال فیتنس، ‌ کلیستنیکس، کتل‌بل، آمادگی جسمانی و...در آن فعال هستند، اظهار کرد: با توجه به جامعه تحت پوشش فدراسیون آمادگی جسمانی می‌توان اعلام کرد که روزانه ۱ میلیون ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف آمادگی جسمانی در کشور فعالیت می‌کنند چرا که اگر به صورت روزانه ۲۰۰ ورزشکار هم در این ۵۰۰۰ باشگاه به رشته‌های مختلف آمادگی جسمانی بپردازند، می‌توان به آمار فعالیت روزانه یک میلون ورزشکار سازمان یافته رسید.

جزییات برگزاری اولین دوره المپیاد سراسری آمادگی جسمانی

وی ادامه داد: در همین راستا با توجه به جمعیت پر تعداد علاقمندان و ورزشکاران آمادگی جسمانی اقدام به طراحی اولین دوره المپیاد سراسری آمادگی جسمانی کردیم که در ۸ رشته بانوان و ۵ رشته آقایان با حضور حدود ۱۰۰۰ ورزشکار برگزار شد و با احتساب داوران، ‌مربیان، سرپرستان شاهد حضور ۱۰۶۷ نفر در اولین دوره المپیاد آمادگی جسمانی بودیم که با توجه به برگزاری اولین دوره، تعداد قابل توجهی است.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه جمعیت حاضر صرفا مربوط به چند رشته محدود در بخش آقایان و بانوان بود، عنوان کرد: اگر شاهد برگزاری المپیاد با حضور تمامی رشته‌ها در بخش آقایان و بانوان باشیم به طور حتم جمعیت عظیمی در سراسر کشور در مسابقات شرکت خواهند که حاکی از علاقمندان پر تعداد رشته‌های ورزشی زیر مجموعه فدراسیون آمادگی است.

وی افزود: اولین دوره المپیاد آمادگی جسمانی صرفا جهت ارزیابی مشارکت علاقمندان و وضع موجود، ایجاد انگیزه، انسجام و همدلی برای برگزاری دوره‌های بعدی مدنظر قرار گرفت که به طور حتم با حضور رشته‌های بیشتر، جمعیت بزرگتری از خانواده آمادگی جسمانی در المپیادهای بعدی شرکت خواهند کرد.

چشم انداز توسعه آمادگی جسمانی در کشور

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه سبک زندگی امروزه عمدتا بر کم تحرکی و عواقب ناشی از آن استوار شده است، بیان کرد: آمادگی جسمانی به یکی از عناصر ضروری عصر حاضر تبدیل شده که می‌تواند تاثیرات شگرف و معجزه آسایی بر سلامت اجتماعی داشته باشد.

گواری ادامه داد: در جامعه‌ای که فعالیت‌های بدنی و تناسب اندام در سبک زندگی حاکم، استوار شود همه افراد درجهت رسیدن به فرم ایده‌آل تلاش خواهند کرد و از جمله وظایف حاکمیت، گسترش روحیه نشاط و شادابی در بین مردم از طریق توسعه فعالیت‌های ورزشی است که امروزه آمادگی جسمانی در خدمت سلامت، تندرستی و بالا بردن سطح توانایی در اقشار مختلف جامعه از جمله نیروهای مختلف نظامی و انتظامی، آتش‌نشانی، ورزشکاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای، دانش‌آموزان، دانشجویان، مادران، کودکان و... است.

وی با بیان اینکه ارائه و ایجاد بسترهای مناسب جهت آموزش، ترویج و ارتقای آمادگی جسمانی در کشور با اصولی بنیادین و علمی، با وجود تجهیزات نوین پیشرفته در محیطی پاک، دارای نشاط و هیجان و همچنین افراد متخصص و باسواد در جهت تربیت نیروی فعال با سطح آمادگی جسمانی مطلوب برای خدمت به همه آحاد مردم ایران در دستورکار فدراسیون آمادگی جسمانی قرار دارد، بیان کرد: دستیابی به جامعه‌ای سالم و فعال با آمادگی جسمانی مطلوب از طریق ارتقاء دانش و نگرش عامه مردم نسبت به فواید فعالیت‌های بدنی و تقویت ورزش قهرمانی از جمله اهداف فدراسیون آمادگی جسمانی است.

سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی با اشاره به اینکه گسترش و توسعه کمی و کیفی آمادگی جسمانی در میان اقشار و طبقات مختلف مردم سراسر کشور با توجه به رشته‌های جذاب تحت پوشش فدراسیون آمادگی جسمانی در تمامی سنین برای بانوان و آقایان مدنظر قرار گرفته است، گفت: در بخش توسعه ورزش قهرمانی نیز، تقویت فضای قهرمانی با ارائه خدمات مطلوب علمی و عملی آمادگی جسمانی و تدوین الگوی نظام‌مند نخبه‌پروری از جمله اهداف تبیین شده است.

گواری افزود: باید بدانیم که آمادگی جسمانی پایه و اساس تمامی رشته‌های ورزشی است و با حمایت وزارت ورزش و جوانان به صورت کارویژه در مسیر تربیت مربی آمادگی جسمانی در رشته‌های ورزشی مختلف حرکت می‌کنیم و در این مسیر، بانوان به عنوان بخش مهمی از جامعه مخاطب فدراسیون آمادگی جسمانی مورد توجه هستند.

وی در مورد اهداف کیفی و کلان فدراسیون آمادگی جسمانی نیز، خاطرنشان کرد: گسترش آمادگی جسمانی عمومی و سلامت‌محور در بین آحاد مردم و اقشار جامعه، تقویت آمادگی جسمانی در بعد قهرمانی در بین رشته‌های ورزشی به عنوان یک اصل بنیادی و پایه، تقویت ارتباطات با سازمان‌های بین‌المللی ورزشی، تقویت تعاملات و ارتباطات بین بخشی، ‌افزایش افراد متخصص از جمله مدرس، مربی، داور و...، ارتقاء سطح دانش و آگاهی اقشار مختلف نسبت به آمادگی جسمانی و سواد حرکتی و همچنین توجه به دوره‌های آموزشی کاربردی ملی و بین‌المللی آمادگی جسمانی از جمله اهداف مهمی است که از سوی فدراسیون آمادگی جسمانی به صورت ویژه دنبال می‌شود.

کد خبر 5956296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha