۱۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۰۸

امام جمعه یزد:

مردم در انتخابات چشم به دهان دشمنان نداشته باشند

مردم در انتخابات چشم به دهان دشمنان نداشته باشند

یزد- امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن خیرخواه ما نیست و ذات او بدخواهی و دشمنی است، گفت: مردم در انتخابات چشم به دهان دشمنان نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با تسلیت شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: امام جواد (ع) با استفاده از آیه‌ای از قرآن کریم فرموده اند که تقوا کلید پیشرفت در همه امور و کلید باز کردن همه خزائن عنایات خداست.

وی عنوان کرد: انسان اگر در مسیر تقوا قدم بردارد، زمینه همه نوع ترقی و تکامل برایش فراهم می شود و این حقیقتی است که خدا در قرآن به آن تاکید کرده است و امام جواد (ع) نیز فرموده اند که اگر درهای زمین و آسمان به روی بنده ای بسته باشد اما تقوا پیشه کند، خدا راه‌های خروج از گرفتاری‌ها را به او نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: ما انسانها هدف زندگی را فراموش کرده ایم در حالی که تلاش ما باید رسیدن به قرب و رضایت الهی باشد بنابراین باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم و با شناخت کامل از هدف زندگی، این سبک زندگی را پیاده سازی کنیم تا هم در دنیا و هم آخرت به سعادت و آرامش برسیم.

آیت الله ناصری با تاکید بر اینکه همه ما باید صبر و توکل را در مسیر خود پیشه کنیم، عنوان کرد: صبر در برابر وسوسه‌های شیطان، صبر در برابر گرفتاری‌ها و مشکلات و صبر و مقاومت در برابر دشمنان، صبر در اطاعت الهی و عبادت خدا باید سرلوحه کار ما باشد.

هدف استکبار کشاندن ما به سمت بی‌هویتی و بی‌فکری است

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: هدف استکبار، کشاندن ما به سمت بی هویتی، بیکاری، بی فکری و بی مسئولیتی در برابر کشور و جامعه است اما مردم ما پیروان ائمه معصومین هستند و وارد این مسیر نمی شوند و این مقابله، استکبار را هر روز به فکر توطئه ای جدید می‌اندازد.

آیت الله ناصری گفت: امروز مردم ما به برکت خون شهدا و صبر خانواده شهدا، توطئه ها را شناخته اند و آگاه شده اند و در مقابل استکبار و نقشه های او می ایستند.

وی بیان کرد: امام جواد (ع) از زمان کودکی در مسیر مبارزه قدم برداشت و با ظالمان زمان مقابله کرد و در نهایت نیز در سنین جوانی در این مسیر به شهادت رسید و امروز الگوی ما باید امام جواد (ع) باشد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: قدرت علمی، قدرت تفکر، برنامه ریزی و آگاهی امام جواد (ع) به اندازه‌ای بود که دشمنان ناچار به تسلیم بودند زیرا او با تسلط خود بر علوم مختلف، دشمنان را ناچار به تسلیم می کرد.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع انتخابات بیان کرد: آنچه باید مدنظر قرار دهیم این است که چون انقلاب یک حرکت به سوی کمال و خداست و هم عظمت دنیا و هم آخرت را می خواهد، کسانی که در راه انقلاب می خواهند خدمتگزاری مردم را انجام دهند، باید بدانند که باید در مسیر رضایت الهی قدم بردارند.

وی تاکید کرد: مدیر انقلابی باید هدف تعیین کند و برای رسیدن به رضایت خدا، آستین‌ها را بالا بزند و به میدان بیاید و با نیت پاک و الهی برای حاکمیت الله خدمتگزاری کند و اگر غیر از این باشد، هم متضرر شده و هم مرتکب گناه شده است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: کسانی که به میدان می آیند باید خدا را مدنظر داشته باشند و اگر فقط قصد ریاست و پست و مقام باشند، موفق نخواهد بود زیرا همواره در مقابل چنین افرادی، انسان‌هایی هستند که با هدف قرب الهی، سازندگی کشور، خدمت به مردم وارد می شوند.

نیت مدیران باید خادمی مردم باشد

آیت الله ناصری ادامه داد: نیت باید این باشد که خادم مردم باشیم زیرا این مردم فداکاری ها کردند که امروز در این نقطه قرار گرفته اند، امروز دشمن نقشه های بسیار کشیده و افراد ساده لوح را در فضای مجازی تحریک می کند و آبروی افراد را بازیچه قرار می دهد که در این شرایط باید با تحقیق و بررسی و حرکت آگاهانه دست به انتخاب بزنیم.

وی اظهار کرد: مردم متوجه باشند که باید شخصیت انسانها را حفظ کنند و اگر کسی را دوست ندارند یا اعتقادی به کار او ندارند، نباید به آبروی او خدشه وارد کنند یا او را قضاوت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه امروز در فضای مجازی اظهارنظرهای درست و نادرست بسیاری در مورد افراد وجود دارد، تصریح کرد: مردم باید تابع فکر و منطق باشند نه تابع احساسات و هر حرفی در مورد افراد را باور نکنند و آبرو و حیثیت مومن را حفظ کنید.

وی عنوان کرد: بازی با حیثیت و آبروی افراد کار انسان عاقل نیست در حالی که مردم ما انسانهای مومن، متعهد، با مرام و دارای اخلاص هستند بنابراین کسی را اصلح می دانند تبلیغ می کنند اما در مورد دیگران قضاوت نمی کنند.

آیت الله ناصری بیان کرد: دشمن هرگز سعادت ما را نمی خواهد بنابراین نگاه شما به دهان دشمن نباشد بلکه با تحقیق و بررسی از افراد آگاه دست به انتخاب بزنید و به توصیه های دشمن در این زمین توجه نکنید زیرا کار و ذات او دشمنی است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، رهبر و راهبر این انقلاب هستند، افزود: امیدواریم تحت رهبری های ایشان بتوانیم مسیر درست را طی کنیم و پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.

کد خبر 6129287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha