زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی بازنشسته می شوند

مشهد - خبرگزاری مهر: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی بازنشسته می شوند، خبرگزاری مهر سه رتبه برتر جشنواره تجلی وقف در رسانه را کسب کرد و ... از عناوین اخبار برگزیده این هفته در خراسان رضوی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کارشناس مسئول دفتر توانمندی خانواده و زنان بهزیستی خراسان رضوی گفت: با استفاده از منابع قانون هدفمندسازی یارانه ها تمام زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست تحت پوشش بهزیستی از بیمه بازنشستگی بهره مند می شوند.

اکرم لالوی اظهار کرد: 37 درصد حق بیمه‌ این افراد را سازمان هدفمندی یارانه‌ها و بقیه را سازمان بهزیستی پرداخت می‌ کند.

کارشناس مسئول دفتر توانمندی خانواده و زنان بهزیستی خراسان رضوی افزود: زنان تحت پوشش این بیمه، با رسیدن به شصت سالگی، از مزایای بازنشستگی برخوردار می‌شوند.

لالوی گفت: این بیمه زنان سرپرست خانوار شهری را تحت پوشش می‌ گیرد و زنان روستایی از حمایت‌های بیمه‌ای دیگری برخوردار هستند.

خبرگزاری مهر سه رتبه برتر جشنواره تجلی وقف در رسانه را کسب کرد

خبرگزاری مهر خراسان رضوی در نخستین جشنواره "تجلی وقف و بقاع متبرکه در رسانه" در بخش های گزارش، خبر و تیتر حائز رتبه برتر شد.

خبرگزاری مهر خراسان رضوی به خاطر تلاش خالصانه در راستای ترویج فرهنگ وقف و معرفی بقاع متبرکه استان در نخستین جشنواره تجلی وقف و بقاع متبرکه در رسانه در سه بخش گزارش، خبر و تیتر تندیس و لوح تقدیر برترین ها را کسب کرد.

این خبرحاکی است، در بخش گزارش امیر پرورش رتبه برتر را کسب کرد و خبرگزاری مهر نیز در بخش خبر حائز رتبه دوم و زهرا طوسی نیز رتبه سوم بخش تیتر این مسابقات را از آن خود کرد.

جشنواره تجلی وقف در رسانه با هدف ترغیب و تشویق رسانه ها برای پرداختن به وقف، آشنایی مردم با ابعاد وقف و شناخت بقاع متبرکه و معرفی خدمتگزاران وقف برگزار شد.

واگذاری امور به شوراها رفاه را در جامعه افزایش می دهد/ غفلت از مدیریت شهری

شهردار مشهد ضمن تاکید بر تقویت مجالس محلی گفت: تقویت مجالس محلی و واگذاری امور به شوراها می تواند در بهبود و ارائه تسهیلات مناسب به مردم تاثیرگذار باشد.

محمد پژمان در دوازدهمین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تنها به دنبال اجرایی شدن پروژه های شهری هستیم، تاکید کرد: رضایتمندی شهروندان از مدیریت شهری سرمایه کلانی است که شوراها می توانند به آن دست پیدا کنند.

پژمان بیان کرد: در این برهه زمانی که درآمد دولت کاهش پیدا کرده و تورم اقتصادی به شدت توان ما را در انجام فعالیت ها کاهش داده است اتحاد میان شوراها و شهرداری نقش موثری در عبور از این شرایط دارد.

بررسی عملکرد بانک‌ها در بخش بنگاه‌های زودبازده/ بهره وری نیروی کار پایین است

 معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان‌رضوی گفت: عملکرد بانک‌ها در بخش بنگاه‌های زودبازده بررسی می شود.

رضا جمشیدی، با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها در بخش بنگاه‌های زودبازده بررسی می شود، اظهار کرد: در کار گروه اشتغال به بانک‌ها یک ماه مهلت داده شده است که روند پرداختی‌ها بررسی شود.

وی با اشاره به تعداد واحدهای تولید مشکل دار در استان نیز عنوان کرد: هم اکنون بررسی واحدهای تجاری و اقتصادی صورت گرفته و در این رابطه 20 واحد تولیدی بررسی شده و تاکیدات استاندار استفاده از حداکثر اختیارات در چهارچوب قانون است.

وی یادآور شد: برخی از مشکلات واحدهای تولیدی ممکن است قابل حل نباشد و برای آنها باید به صورت جدی تصمیم گیری شود.

520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی/7 درصد عدم تحقق مالیات ها

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: 520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از 32 سال گذشته تاکنون در استان صورت گرفته که 160 میلیون دلار آن جذب شده است.

علی شهابی، اظهار کرد: 520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی این استان بیشتر در بخش صنعت است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با اشاره به کل درآمدهای عمومی استان در قانون بودجه سال 91، تصریح کرد: کل درآمدهای عمومی استان در قانون بودجه سال جاری 10 هزار و 350 میلیارد ریال بوده که تا پایان آذر ماه 7 هزار و 237 میلیارد ریال وصول و به خزانه بازگشته و این رقم نسبت به 9 ماهه سال گذشته 35.5 درصد رشد دارد.

شهابی افزود: از میان 10 هزار و 350 میلیارد ریال درآمدهای عمومی استان 6 میلیارد و 250 میلیون ریال درآمد مالیاتی استان است که این میزان نسبت به 9 ماهه سال گذشته 34 درصد رشد دارد.

وی تصریح کرد: بیشترین مالیات به ترتیب مربوط به اشخاص حقوقی بخش خصوصی و مالیات ارزش افزوده و حقوق است.

خانه سینمای خراسان رضوی بنا می شود/راه اندازی دفتر سینمایی در مشهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: پس از مهیا شدن شرایط خانه سینما در خراسان رضوی راه اندازی می شود.

سعید سرابی اظهار کرد: در راستای توسعه هرچه بهتر و بیشتر سینمای استان قول می دهم خانه سینما را بنا کنم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به جلساتی که با مسئولان سینمایی در تهران داشته بیان کرد: در جلسه ای که با شمقدری مسئول سازمان سینمایی داشتم قرار شده که در آینده دفتر منطقه ای سازمان سینمایی در مشهد راه اندازی شود.

سرابی افزود: به خاطر یک سری مسائل راهبرد سازمان سینمایی کشور تاسیس و گسترش فعالیت ها در شهرستان ها در دستور کارشان نیست و در مورد خراسان رضوی به دلیل شرایط خاصی که دارد استثناء قائل خواهند شد.

صنعت کفش مشهد به دنبال کسب سرمایه های اجتماعی است/ارتقاء سطح کیفی تولیدات

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: خوشه صنعتی کفش مشهد به دنبال کسب سرمایه های اجتماعی، ایجاد حمایت میان ذی نفعان، تامین زیرساخت ها، فعالیت نرم افزاری و آموزش خوشه ها است.

مسعود مهدیزاده، اظهار کرد: فرآیند توسعه با خوشه صنعتی کفش آغاز شده و در حال حاضر 200 خوشه صنعتی در کشور شناسایی، 80 خوشه امکان سنجی و با 60 خوشه نیز کار عقد قرار داد انجام شده و در مرحله توسعه خوشه هستیم.

وی با بیان اینکه خوشه زعفران و مبلمان پیش از این تشکیل شده، افزود: خوشه صنعت کفش مشهد و جواهرات و سنگ های قیمتی نیز در مرحله توسعه قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه خوشه کفش مشهد به عنوان یک اصل دیده شده، بیان کرد: در برنامه پنجم توسعه هم همانند برنامه چهارم بحث توسعه خوشه ها و ایجاد فضای کسب و کار برنامه ریزی شده است.

کد خبر 1793694

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha