معوقات بانکی کشور در حال حاضر 75 هزار میلیارد تومان است

سنندج - خبرگزاری مهر: مدیرکل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وجود 75 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در سطح کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسین شهریور بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با اعضای اتاق تعاون و اتحادیه‌های تعاونی استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: در حال حاضر 75 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی در کشور وجود دارد و بخش عمده‌ای از تسهیلاتی که وجود داشت در مسکن مهر سرمایه گذاری شده است.

وی نقدینگی کشور را 650 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تعاونگران باید از این فرصت استفاده کرده و با استفاده از منابع خرد از مردم فعالیت های سرمايه گذاري بهتري را انجام دهند.

مدیر کل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: راه اصلی دستیابی به اهداف مورد نظر آسیب شناسی و همچنین آشنایی با جایگاه واقعی تعاون است، چرا که منابع مالی تنها بخشی از مشکلات این حوزه است.

شهریور با اشاره به شرایط رکود بالای 40 درصد کشور یادآور شد: سیاست های دولت باید به نحوی باشد که رکود و تورم را مهار کند چرا که کشور در حال حاضر در چنین شرایطی به سر می برد.

وی گفت: کمبود منابع مالی و مشکل اعتباری تنها مختص به شرکت های تعاونی و تعاونگران نیست و تمامی شرکت های خصوصی با آن روبرو هستند.

مدیر کل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به دلیل خالی بودن خزانه سال گذشته ردیف اعتباری توانمند سازی تعاونی ها در بخش تعاون از قانون بودجه حذف شد، بیان کرد: این مشکلات تنها مختص تعاونگران نیست و فضای کسب و کار به گونه ای است که شرکت های خصوصی نیز با این مشکل روبرو هستند.

شهریور گفت: در پنج سال گذشته تعداد شرکت های خصوصی عام و خاص منحل شده 2.5 برابر شرکت های تعاونی بوده است و این در حالی است که رشد اقتصادی ما در سال گذشته منفی پنج درصد بوده است.

وی اظهار داشت: در این شرایط رکورد تورمی که در کشور وجود دارد دولت یا باید رکورد انقباضی را معلق کند و یا برای پایین آوردن تورم سیاست های انقباضی داشته باشد.

کد خبر 2184283

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =