هلاکت تکفیریها در حمله هوایی/سیاست زمین سوخته داعش در فلوجه

عملیات آزاد سازی شهر استراتژیک فلوجه که از بامداد دوشنبه شروع شده است همچنان ادامه دارد و در محور جنوبی نیروهای عراقی به پیشروی های خود ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه،منابع نظامی عراقی فاش کردند: داعش شیوه جدیدی را در داخل شهر فلوجه در پیش گرفته است و آن سیاست زمین سوخته است.در پیش گرفتن این شیوه پس از آن صورت می گیرد که نیروهای امنیتی عراق در حال پیشروی هستند.داعشی ها اقدام به بمب گذاری منازل و انفجار آنها می کنند.

هلاکت داعشی هایی که در لباس چوپانان ظاهر شده بودند

منابع وابسته به ستاد جنگ عراق گزارش دادند: در حمله هوایی به مواضع داعش شماری از تکفیری ها که لباس چوپانان را بر تن کرده بودند در ورودی شمال فلوجه به هلاکت رسیدند.

خودروهای بمبگذاری داعش دود هوا شد

رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای تیپ ششم تکاور وابسته به پلیس موفق به خنثی سازی یورش داعش با دو خودرو بمبگذاری شده که عوامل انتحاری آنها را هدایت می کردند در نزدیکی پل السجر در شمال شرق فلوجه شدند.نیروهای عراقی این دو خودرو را منهدم و عوامل انتحاری را به هلاکت رساندند.

وی افزود: ۲۵ بمب در اطراف پل السجر منهدم شد.

داعش در فلوجه در معرض فروپاشی است

منابع وابسته به نهاد مبارزه با تروریسم عراق بیان کرد: داعش در فلوجه دچار فروپاشی شده است و آنها از مقابل نیروهای امنیتی می گریزند.همه راههای امداد رسانی داعش قطع شده و آنها ضجه می زنند.

نصب پرچم عراق بر بالای پل السجر

سرهنگ جمال عبد از فرماندهان عراقی گفت: نیروهای عراقی منطقه السجر در شمال فلوجه را از لوث داعش پاکسازی کردند و شماری از تروریست های داعش را به هلاکت رساندند.نیروهای عراقی ۱۵ تروریست را در این منطقه به هلاکت رساندند و پرچم عراق را بر بالای پل السجر پس از آزاد سازی آن از لوث تروریست ها نصب کردند.تعدادی از تروریست ها به عمق فلوجه گریختند.

نبرد سنگین در منطقه احصی

یک منبع وابسته به عملیات فلوجه بیان کرد: نبرد سنگینی میان نیروهای عراقی و داعش در منطقه احصی از توابع ناحیه العامریه در جنوب فلوجه در جریان است.نیروهای امنیتی به طور گسترده ای در حال پیشروی در مناطق و روستاهای ناحیه العامریه هستند تا قبل از عصر امروز به وقت محلی به پل جدید و قدیم فلوجه برسند و شرایط یگانهای نظامی را بر رسیدن به سد فلوجه فراهم کنند.


 

 

تا فلوجه از منطقه شرق این شهر فقط ۴ کیلومتر

رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی به پیشروی های خود ادامه می دهند و در محور شرقی میان نیروهای امنیتی و فلوجه فقط ۴ کیلومتر فاصله وجود دارد.نیروهای عراقی موفق به پاکسازی کارخانه الابیض در ورودی های فلوجه شدند.

وی افزود: بیش از ۳۷ بمب در ورودی فلوجه خنثی شده است.جاده ارتباطی میان کارخانه الازرق و روستای اللیفیه پاکسازی شده است.

مکالماتی که از اوضاع نابسامان داعش حکایت دارد

منابع عراقی اعلام کردند: رصد مکالمات بی سیم تروریست های تکفیری داعش در فلوجه از وضعیت آشفته آنها حکایت دارد.محتوای این پیامها از فرار پس از تحمل ضربات از سوی نیروهای عراقی و متحمل شدن تلفات و خسارات سنگین حکایت دارد.

دستور العبادی به یگانهای عملیات کننده در فلوجه

حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به یگانهای عملیات کننده در فلوجه دستور داد که نهایت حمایت را از غیر نظامیان در فلوجه به عمل آورند و گذرگاه های امنی برای خروج آنها ایجاد کنند.

الشحمانی: نبرد فلوجه پیچیده نیست

عدنان الشحمانی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد: ما نیازی به کمک آمریکایی ها در آزاد سازی فلوجه نداریم و می خواهیم که آمریکا و همپیمانانش صادق باشند و از حمایت تروریست ها دست بردارند و منابع مالی آنها را خشک کنند.آنها به طور مداوم دروغ می گویند.نبرد فلوجه پیچیده نیست بلکه آنها به دنبال پیچیده کردن آن هستند.

سوء قصد تروریست عزم ما را سست نمی کند

احمد الاسدی سخنگوی حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای مردمی در فلوجه در سطح عالی عمل می کنند و به دنبال رهایی غیرنظامیان از چنگال داعش است.تلاش ها و سوء قصد تروریستی مانع از عزم ما برای درهم شکستن داعش  نمی شود.

رخنه به سیستم های ارتباطاتی داعش در داخل فلوجه

محمد الغبان وزیر کشور عراق گفت: ما هم اکنون در محور جنوبی الکرمه هستیم و عملیات فلوجه به خوبی پیش می رود.دشمن در حال قهقرا است و توان سرکردگی و سیطره بر تروریست های خود را ندارد.این آشفتگی را از فریادهای آنها می توان درک کرد.

وی افزود: هدف آزاد سازی غیرنظامیان این مناطق است و هدف آسیب وارد نشدن به غیرنظامیان است.دستگاه های اطلاعاتی به شدت مشغول رصد سیستم های ارتباطی داعش هستند تا تحرکات دشمن را شناسایی کنند.دشمن اگر در داخل غیرنظامیان پنهان شده باشد نیز شناسایی خواهد شد.

پیشروی به سوی رود فرات در نزدیکی فلوجه

راجع برکات العیفان عضو کمیته امنیتی شورای استان الانبار گفت: نیروهای عراقی به مناطق البوعیفان و البوهوی در جنوب فلوجه که ۳ کیلومتر با رود فرات در اطراف فلوجه فاصله دارد رسیده اند.

همزمان اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار بیان کرد: نیروهای لشگر هشتم به پیشروی به سوی رود فرات در حومه جنوبی فلوجه ادامه می دهند.عملیات آزاد سازی جزیره الخالدیه حدفاصل الرمادی و فلوجه آغاز شده است.هدف آزاد سازی مناطق و روستاهای جزیره الخالدیه و سپس رسیدن به پل ژاپنی برای ملحق شدن به نیروهای لشگر ۱۴ ارتش در شمال فلوجه است.

۱۰۰۰ نیروی مردمی از دیاله در نبرد فلوجه مشارکت دارند

صادق الحسینی رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیالی اعلام کرد: بیش از هزار نفر از نیروهای مردمی استان دیاله در نبرد فلوجه مشارکت دارند.حضور این نیروها از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا این نبرد متعلق به همه عراقی هاست و تاثیر مثبتی بر اوضاع امنیتی عراق خواهد داشت.حضور این تعداد نیرو از دیالی در نبرد فلوجه تاثیر منفی در اوضاع امنیتی دیاله ندارد.

۸۰ درصد از کشته شدگان داعشی خارجی اند

رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: بیش از هشتاد درصد از کشته شدگان داعش در نبرد آزاد سازی فلوجه را خارجی ها تشکیل می دهند.صدها نفر کشته شده و بسیاری نیز پا به فرار گذاشته اند.عملیات مطابق روند معمول پیش می رود.دهها خودرو بمبگذاری شده منفجر شده و هزاران مین خنثی شده است.

وی افزود: روستاهای البوسیت، السجر، جمیله، الصینیه، عباده، البوحدید الناصر، الشهابی، الکبیسات، البوعبید، اللیفیه، البوناصر، الکرمه، کارخانه سیمان، کارگاه الازرق آزاد شده و بر بالای ساختمان شورای شهر الکرمه پرچم عراق نصب شده است.

صدها خانواده در محاصره داعش

احمد مخلف الدلیمی فرماندار الکرمه در استان الانبار گفت: تروریست های داعش ۴۰۰ خانواده که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند در روستای البوعوده در مجاورت منطقه السجر در شمال فلوجه(حدفاصل فلوجه و الکرمه) محاصره کرده اند.

وی از نیروهای عراقی خواست که محاصره این خانواده را با آزاد سازی روستا بشکنند و خانواده را نجات دهند.

آزاد سازی ۱۱ منطقه در شرق فلوجه

منابع وابسته به پلیس عراق اعلام کردند: نیروهای پلیس عراق در محور شرقی فلوجه موفق به آزاد سازی مناطق نایف العلی، الصبیحات، اللهیب، الصحوه، البوعاید، شورای شهر الکرمه، الحراریات، اللیفیه، الشهابی، جمیله و البوحدید شدند.

این منابع بیان کردند: نیروها با ثبات و عزم راسخ به پیشروی برای آزاد سازی دیگر مناطق ادامه می دهند.

پاکسازی منطقه البوحمد در نزدیکی سد فلوجه

راجع برکات العیساوی عضو کمیته امنیتی در شورای استان الانبار اعلام کرد: نیروهای عراقی صبح امروز موفق به پاکسازی منطقه البوحمد در نزدیکی سد فلوجه در ناحیه العامریه در جنوب فلوجه از لوث داعش شدند.

 

وی افزود: در این عملیات ۱۳ داعشی به هلاکت رسیدند که در میان آنها تروریست های خارجی و عربی دیده می شود.همچنین سه خودرو بمبگذاری شده آماده از سوی نیروهای عراقی هدف قرار گرفت و منهدم شد.

العیساوی تاکید کرد: نیروهای امنیتی برای پاکسازی سد فلوجه به پیشروی ادامه می دهند و در مناطق احصی و ابوهووه در نزدیکی ورودی جنوب فلوجه عملیات انجام داده اند تا به پل جمهوری و الحدید در کرانه رود فرات برسند و به شهر فلوجه برسند.

اعمال مقررات منع آمد و شد در العامریه از بیم یورش داعش

خضیر الراشد عضو شورای محلی ناحیه عامریه فلوجه اعلام کرد: نیروهای مشترک مقررات منع آمد و شد در ناحیه العامریه در جنوب فلوجه همزمان با عملیات آزاد سازی مناطق باقیمانده از این ناحیه برقرار کردند.این از صبح امروز تا اطلاع ثانوی برقرار شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی همه ورودی های ناحیه العامریه را بسته اند تا مبادا داعش حمله انتحاری و تروریستی انجام دهد.نیروهای امنیتی عملیاتی را برای آزاد سازی مناطق باقیمانده العامریه آغاز کرده اند و هدف پاکسازی مناطق سد فلوجه و پل الحدید و کرانه رود میان فلوه و ناحیه العامریه و تمرکز و استقرار نیروها در جنوب فلوجه است.

 

 

تسلط بر  گذرگاه البوشجل

همزمان منابع وابسته به ستاد جنگ عراق از تسلط نیروهای عراقی بر گذرگاه البوشجل به طور کامل در شمال فلوجه خبر دادند و این گذرگاه را بر روی داعش بستند.

آزاد سازی فلوجه کمر تروریسم در عراق را می شکند

یوسف الکلابی سخنگوی امنیتی حشد الشعبی تاکید کرد: شهر فلوجه همچنان پایتخت فکری داعش و گروه های تروریستی است و آزاد سازی آن کمر تروریسم را در عراق به میزان ۹۰درصد می شکند.

وی افزود: فلوجه همچنان منبع اصلی و واقعی همه افکار تکفیری القاعده، جیش المجاهدین و النقشبندیه و داعش است.این شهر شریان اصلی تروریستهای تکفیری در عراق است همانطور که آل سعود منبع تکفیری و فکری همه تروریسم در جهان است.

الکلابی تاکید کرد: فلوجه بسیاری از سرکردهای داعش را در خود جای داده است و منبع خودروهای بمبگذاری شده و انتحاری های و انغماسی های این گروهک است.

 

استحکامات داعش در جنوب فلوجه درهم شکسته شد/پاکسازی منطقه الاهوار

سرتیپ خمیس العیساوی فرمانده نیروهای مردمی ناحیه العامریه تاکید کرد: نیروهای امنیتی موفق به نفوذ به استحکامات داعش شدند و به مراکز اصلی داعش در منطقه الحصی در نزدیکی سد فلوجه نزدیک شدند.نیروهای امنیتی هم اکنون حمله گسترده ای برای بازپس گیری جنوب فلوجه آغاز کرده اند.دهها بمب و منزل بمبگذاری شده منفجر شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی موفق به پاکسازی منطقه الاهوار در جنوب فلوجه شدند.این نیروها با پوشش هوایی منطقه مذکور نزدیک به منطقه ابوهوی در جنوب شهر فلوجه را از لوث داعش آزاد کردند.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار نیز اعلام کرد: نیروهای لشگر هشتم ارتش صبح امروز عملیات نظامی گسترده ای را از ناحیه العامریه وتقاطع السلام به سوی رود فرات آغاز کرده اند.این عملیات که در جنوب فلوجه است با حمایت هوایی صورت می گیرد.

داعش با تعداد عامل انتحاری زیاد حمله می کند

منابع وابسته به نیروهای مردمی گزارش دادند: داعش با تعداد زیاد عامل انتحاری در منطقه البوشجل حرکت می کند و این پس از پیشروی های نیروهای عراقی است.

 

کد خبر 3668020

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha