برگزیدگان جایزه فیروزه به‌عنوان شرکت‌های خلاق حمایت می‌شوند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برگزیدگان جایزه فیروزه را به‌عنوان شرکت های خلاق در نظر گرفته و حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری در گفت و گو با ستاد خبری جایزه فیروزه گفت: برنامه‌ای در معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری تحت عنوان برنامه حمایت از توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق وجود دارد که عمدتا شامل حال شرکت‌های فعال در حوزه فناورانه و نیز صنایع فرهنگی خلاق می‌شود.

سجادی نیری ادامه داد: از آنجایی که عمده شرکت کنندگان جایزه «فیروزه»، فعالان حوزه صنعت فرهنگی هستند، تولیدکنندگان برگزیده این جایزه، به عنوان شرکت‌های خلاق شناخته خواهند شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: برای شناسایی شرکت‌های خلاق مبادی ورودی داریم که می‌توانند این شرکت‌ها را به کارگروه شرکت‌های خلاق معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری معرفی کنند.

وی اظهارداشت: طی توافقی که با دبیر جایزه «فیروزه»   صورت گرفته یکی از مراجعی که به عنوان مبداء ورودی شرکت‌های خلاق شناسایی می‌شوند، این جایزه خواهد بود.

سجادی نیری در مورد بسته حمایتی از شرکت‌های خلاق گفت: تسهیل مسائل کسب و کار اعم از شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، گرفتن مشاوره‌های حقوقی و مالی، تسهیلاتی از جنس ورود سرمایه گزاران جدید این کسب و کارها، آموزش‌های دوره‌ای و یارانه‌ای که برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و حضور در کلاس‌ها، از بسته‌های حمایتی شرکت‌های خلاق است.

سجادی نیری با اشاره به دستور جناب آقای دکتر ستاری معاون علمی‌و فناوری رئیس جمهور مبنی بر حمایت از پایان نامه‌ها و پژوهش‌های کاربردی و برتر افزود : در نظر است از پژوهش‌های برگزیده جایزه فیروزه نیز توسط معاونت علمی‌فناوریتقدیر به عمل آید، و چنانچه آن پژوهش‌ها در قالب و چارچوب مد نظر معاونت قرار داشته باشد از آن پژوهش‌ها حمایت ویژه به عمل خواهد آمد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد : کالاهای فرهنگی موضوع این جشنواره حوزه شمولیت وسیع تری نسبت به جشنواره‌های دیگر دارد و به لحاظ تعدد و تنوع کالا یک مزیت محسوب می‌شود.

کد خبر 4183245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =