پزشکی قانونی ایران آماده همکاری با ترکیه است

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در دیدار با سفیر ترکیه در ایران با اشاره به همسایگی و اشتراکات دو کشور، بر همکاری دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه های تخصصی پزشکی قانونی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد شجاعی در دیدار با «دریا اورس» سفیر ترکیه در ایران، افزود: پزشکی قانونی ایران در زمینه های تخصصی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است و آماده همکاری با پزشکی قانونی کشور ترکیه در بخش های مختلف تخصصی و آموزشی است.

وی با اشاره به توانایی های سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد: یکی از اقدامات این سازمان تشکیل بانک اطلاعات هویت ژنتیک بوده است که در شناسایی مجرمان سابقه دار بسیار کارگشا است.

وی به فعالیت های مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: مرکز تحقیقات، فعالیت های قابل توجهی در بخش های پژوهشی و تحقیقاتی داشته و محصولاتی را نیز تولید کرده که در ارائه خدمات پزشکی قانونی و برخی خدمات پزشکی قابل استفاده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به سقوط هواپیمای خصوصی «باشاران» در ایران که سال گذشته اتفاق افتاد، گفت: پزشکی قانونی ایران و ترکیه همکاری خوبی در شناسایی اجساد این حادثه داشتند و اجساد در کمترین زمان ممکن شناسایی و به خانواده ها تحویل داده شد.

در این دیدار سفیر ترکیه در ایران هم با تاکید بر اینکه پزشکی قانونی در ترکیه قدمت زیادی دارد، گفت: کشور ترکیه نیز در زمینه پزشکی قانونی پیشرفت های زیادی داشته است و دو کشور می توانند ضمن همکاری های مشترک، مباحث علمی و آموزشی خود را به اشتراک بگذارند.

کد خبر 4609162

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =