اسرائیل آرزوی شیطانی از نیل تا فرات را به فراموش سپرد

ساری - وزیر اطلاعات، پیدایش و استمرار رژیم غاصب اسرائیل را نامشروع دانست و گفت:امروز به برکت راهپیمایی روز قدس، آرزوی شیطانی از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی در مراسم راهپیمایی روز قدس، آزادی قدس را یکی از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: هم پیدایش و هم استمرار رژیم غاصب صهیونیستی نامشروع است زیرا پیدایش آن براساس سخن پوچ و نادرست شکل گرفته است.

وی تعبیر سرزمین بی ملت برای ملت بی سرزمین را غلط دانست و گفت: براساس توطئه خبیثانه انگلیسی، سرزمین فلسطین برای پیدایش رژیم نامشروع اسرائیل درنظر گرفته شد تا بین کشورهای اسلامی فاصله اندازند.

وزیر اطلاعات، ادامه حیات رژیم صهیونیستی با ظلم و جنایت و ضایع کردن حقوق اصلی مردم فلسطین رقم خورده است ادامه داد: در مناطق مختلف خون مسلمانان بیگناه را به زمین ریختند و ظرف دو سال اول فتنه صهیونیستی، ۲۰ هزار خانه مردم فلسطین با خاک یکسان شده است.

حجت الاسلام علوی با اشاره به تجاوزهای پی درپی رژیم غاصب صهیونیست به کشورهای دیگر افزود: آنان به دمکراسی غربی نیز پوزخند زده اند و علی رغم محکوم کردن شهرک سازی، بی اعتنا به قطعنامه های سازمان ملل و کشورهای مختلف جهان، کارشان را ادامه دادند و همه را به سخره گرفتند.

وی افزود: در حالی که دنیا اعلام کرد فلسطینی های آواره حق بازگشت به خانه ها و سرزمین آبا و اجدادی خود را دارند، رژیم غاصب اسرائیل با آن مخالفت کرد و بحث از نیل تا فرات را مطرح کردند و به هیچ معاهده بین المللی درباره مرزهای سیاسی شناخته کشورها اعتنا نداشتند.

ادعای حقوق بشری غرب توخالی است

وزیر اطلاعات با اشاره به بی اعتنایی رژیم غاصب صهیونیست به کنوانسیون های بین المللی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با کارنامه سیاه باید شاهد برخورد قدرتهای مدعی حمایت از حقوق بشر می بود اما آنان جنایات رژیم صهیونیستی را دفاع از خود قلمداد کردند و این توخالی بودن ادعاهای حقوق بشری غرب را نمایان می سازد.

وی گفت: اسرائیل سند آشکار پوچی شعارها و کنوانسیون های حقوق بشر غرب است تا با اراده مستحکم جمهوری اسلامی مقابله کنند این شعارها را درپیش گرفته اند والا با اسرائیل باید سخت ترین برخوردها را در پیش می گرفتند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز ملت ها با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی راه خود را از استکبار جدا کردند و با مقاومت برابر اشغال و زورگویی، تاریخ را با اراده خودرقم می زنند و سرانجام آن پیروزی بر مستکبران خواهد بود.

حجت الاسلام علوی یادآور شد: اگرچه کشورهای عربی به مسئله فلسطین به عنوان مسئله عربی نگاه می کردند اما اسرائیل به آن به عنوان درگیری با اسلام و مقابله با آن نگاه می کردند.

وزیر اطلاعات با عنوان اینکه خداوند در قرآن فرمان مبارزه با ظالمان را داده است گفت: اراده وعده خداوند برای نصرت مسلمین باید توسط مسلمانان محقق شود زیرا اسلام یاری از مظلومان و ایستادگی برابر ارائه مستکبران را طلب می کند.

وی با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط حضرت امام راحل اظهار داشت: آن روز امید به رهایی فلسطین آخرین نفس ها را می کشید و کشورهای عربی احساس می کردند برابر این غول قدرت نمی توان کاری کرد و در موضع تدافعی و ضعف قرار گرفته بودند.

هیمنه شکست ناپذیری اسرائیل شکست

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: امروز حدود ۴۰ سال راهپیمایی، نتایج ارزشمندی را محقق کرده است و در سراسر جهان، در کشورهای اروپایی، آفریقایی، آمریکایی و غیره در راهپیمایی شرکت می کنند و تجاوز رژیم اسرائیل را محکوم می کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: امروز شخصیت ملت فلسطین و لبنان بازسازی شده است و باور کردند اگر روی پای خود بایستند می توانند ننگ شکست را بر پیشانی اسرائیل بنشانند و شاهد حضور پرفراز و مقتدارانه حزب الله لبنان و انتفاضه هستیم.

وی ادامه داد: امروز به برکت راهپیمایی روز قدس، آرزوی شیطانی از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شده است و این رژیم هر دم احساس خطر نابودی می کند و طبق پیش بینی مقام معظم رهبری در چند سال آینده شاهد حضور رژیم اسرائیل در کشور فلسطین نخوهیم بود.

حجت الاسلام علوی عنوان کرد: به برکت راهپیمایی، ملت لبنان و فلسطین سیلی های زیادی بر گونه اسرائیل زدند و هیمنه شکست ناپذیری این رژیم پوشالی را نقش برآب کرده است.

معامله قرن معامله غبن می شود

وی با بیان اینکه هرازگاهی دم از صلح می زنند همانگونه که امروز دم از مذاکره می کنند یادآور شد: هر زمانی که احساس می کردند رژیم اشغالگر قدس شکست می خورد پرچم صلح را بالا می بردند و مذاکرات اسلو و غیره بازی های سیاسی رژیم کودک کش اسرائیل بوده است.

حجت الاسلام علوی عنوان کرد: آمریکا و اروپایی ها با حمایت از رژیم کودک کش اسرائیل دم از حقوق بشر می زنند درحالی که این رژیم جز زبان زور، زبان دیگری را نمی فهمد و راهپیمایی روز قدس و فریادهای مرگ بر اسرائیل و آمریکا، اراده مستحکمی به مردم فلسطین اهدا کرد که آنان برابر تمام شگردهای صهیونیست ها مقاومت می کنند.

وزیر اطلاعات گفت: خاورمیانه بزرگ به دنیا نیامده باطل شد و معامله بزرگ قرن به معامله غبن بدل می شود و بازی های نابخردانه ترامپ از نظر دنیا اعتباری ندارد زیرا ترامپ ذره ای برای معاهده های بین المللی ارزش قائل نیست.

کد خبر 4629987

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =