نتیجه اقدامات پروژه مهر باید در برنامه های مدارس دیده شود

سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی فعالیت های پروژه مهر و تمهید مقدمات برای آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: نتیجه اقدامات انجام شده باید در کلاس و مدارس دیده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست شورای معاونین اداره کل، پروژه مهر را مجموعه اقداماتی به منظور برنامه‌ریزی و تمهید مقدمات برای آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی با نشاط مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: کلیه برنامه‌های پروژه مهر در کارگروه‌های پنجگانه باید با جدیت در سطوح مختلف عملیاتی شود.

وی ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات، توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی و نظارت و ارزیابی را از مهم‌ترین محورهای پروژه مهر عنوان کرد و افزود: کلیه اقدامات باید زیر نظر ستاد استانی در سطح واحدهای اداری و آموزشی پیگیری شود و مهمترین هدف پروژه مهر آماده سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید از جهات مختلف است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان توجه به ایمنی مدارس و سلامت دانش آموزان را یکی از مهمترین اولویت‌ها در اجرای پروژه مهر دانست و ادامه داد: با انجام به موقع ثبت نام مدارس، ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و اقدامات تبلیغی و توجیهی و اطلاع رسانی به موقع باید فرایند پروژه مهر پیگیری و نتیجه آن بازگشایی به موقع مدارس و پیش بینی‌های لازم باشد.

قربانی در ادامه اجرای دقیق برنامه‌های پروژه مهر را نیازمند اطلاع رسانی و توجیه دست‌اندرکاران امر در سطوح مختلف عنوان کرد و یادآور شد: باید با برگزاری جلسات مختلف توجیهی، اقدامات و حدود انتظارات برای مدیران به خصوص مدیران مدارس تشریح شود.

وی ثبت نام به موقع دانش آموزان را برای سال تحصیلی جدید و سازماندهی نیروی انسانی و کلاس بندی مدارس مهم دانست و با اشاره به آغاز ثبت نام مدارس در استان، خواستار قانونمندی و اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی توسط حوزه‌های مختلف و شیوه نامه نظارت بر ثبت نام و ارزیابی اقدامات ادارات و مدارس در اجرای این فرایند شد و به دست‌اندرکاران و مدیران توصیه کرد ضمن اطلاع رسانی دقیق و شفاف سازی، با سعه‌صدر در راستای تکریم مراجعین و رضایت‌مندی ارباب رجوع تلاش کنند.

کد خبر 4637609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =