طرح «اصفهان ۲۰۲۰» رونمایی شد

اصفهان - با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان شهری و شهردار اصفهان طرح «اصفهان ۲۰۲۰» رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شب گذشته با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولان شهری و شهردار اصفهان طرح «اصفهان ۲۰۲۰» رونمایی شد.

این طرح که از سوی چند نفر از اعضای شورای شهر اصفهان مطرح شده بود موفق به دریافت مصوبه شورای شهر شد و قرار است با دریافت دیدگاه های فعالان گردشگری و شهروندان تا سال ۲۰۲۰ اصفهان را در مسیر توسعه مبتنی بر ظرفیت های گردشگری قرار دهد.

طرح «اصفهان ۲۰۲۰» در سه محور گردشگری، هنر و میراث فرهنگی از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۰ با چشم‌انداز توسعه فراصنعتی اصفهان، توسعه پایدار شهری و توسعه منابع انسانی با بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص شهری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و همچنین اجرای رویدادهای مختلف ملی و بین‌المللی در محورهای گردشگری برگزار خواهد شد.

دبیرخانه این رویداد جهانی همزمان با اجلاس روسای کمیسیون‌های گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرها و شهرهای مراکز استان‌های کشور افتتاح می‌شود.

شهردار اصفهان در خصوص طرح «اصفهان ۲۰۲۰» با اشاره به اینکه مدیریت شهری از شروع کار خود هفت محور فعالیت را اعلام کرد که گردشگری اولین محور بود، اظهار کرد: یکی از بزرگترین آرزوهای ما این است که زیرساخت های شهری را آماده کنیم تا از اصفهان که می تواند پتانسیل های بسیاری برای شکوفا شدن استعدادهای انسان ها برای گردشگری شهر داشته باشد، استفاده کنیم.

با «اصفهان ۲۰۲۰» دنیا می تواند اصفهان را ببیند

قدرت اله نوروزی ادامه داد: ۲۰۲۰ ظرفیتی است که ما می توانیم با آن شهر را با گام های محکم به سویی ببریم تا محور فعالیت های اقتصادی، رونق تولید، رونق کسب و کار و ارتباط با دنیا با توسعه گردشگری میسر باشد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: ۲۰۲۰ دریچه ای است به سوی دنیا که می خواهیم با آن همه دنیا را ببینیم و همه دنیا از این دریچه اصفهان را ببیند. بنابراین باید تلاش کنیم تا این دریچه بتواند ظرفیت ها و استعدادهای شهر را شکوفا کند و شاهد پویایی، تحرک و رشد و توسعه متوازن در شهر باشیم.

وی افزود: شهرداری اصفهان برنامه توسعه گردشگری را در برنامه های خود دارد و برای اجرای این برنامه ها ستاد گردشگری شهر اصفهان تشکیل شده که یکی از مهمترین پروژه های برنامه های ارائه شده طرح «اصفهان ۲۰۲۰» است. این پروژه اکنون آغاز شده و اوج تحقق آن برای ارتباط با دنیا در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی است.

نوروزی با اشاره به حضور میهمانان خارجی در نمایشگاه گردشگری اصفهان که اغلب آنها خواهرخوانده های شهر اصفهان هستند، اظهار کرد: نزدیک به ۶۰ نفر از کشورهای مختلف مانند چین، مالزی، آلمان، سوئیس و… در نمایشگاه گردشگری حضور پیدا کردند، و امیدوارم سال آینده برای برگزاری چنین نمایشگاهی همه شهروندان و خواهرخوانده های اصفهان حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: ما به دنبال این هدف هستیم تا نمایشگاه، فرهنگ و خلاقیت های مختلف ما پیشوندی به نام اقتصاد پیدا کند که به همین علت هر نمایشگاهی باید مظهر عرضه کالاهای ملی و محلی باشد تا بتواند در فازهای آتی این طرح، حضور جهانی ما را در عرصه های جهانی فراهم کند که این طرح منجر به تحقق اقتصاد فرهنگ و خلاق و جابجا شدن اقتصادهای دیگر با اقتصاد نفت خواهد شد.

شهردار اصفهان در مورد سفر وزیر انرژی روسیه به اصفهان نیز گفت: هدفی که در سفر وزیر انرژی روسیه دنبال می شود بحث انرژی و آب است البته در خصوص گردشگری هم بحث می شود. امیدوارم این سفر که با حضور وزیر نیرو و با محوریت استاندار اصفهان ادامه پیدا می کند، هم در عرصه انرژی و گردشگری نقش بسیار بزرگی داشته باشد چراکه یکی از خواهر خوانده های ما سن پترزبورگ است و این شهر از همه خواهرخوانده های اصفهان مهمتر است چراکه در شرایط تحریم می توانیم با آنها ارتباط بهتری داشته باشیم.

صدور بزرگترین پروانه های ساخت در عرصه های ورزشی و تجاری در روزهای آینده

وی ادامه داد: طرح «اصفهان ۲۰۲۰» وسیله و راهی برای همگرایی همه بخش ها جهت رونق و توسعه گردشگری در اصفهان است.

نوروزی با اشاره به اینکه ما ۶۸ هتل و مهمانپذیر در اصفهان داشتیم اما در این دو سال برای ساخت ۲۶ هتل و مهمانپذیر مجوز صادر کردیم، اظهار کرد: رونق در حال بازگشت به اصفهان است و بسیاری از انبوه سازان در راه بازگشت برای سرمایه گذاری در اصفهان هستند به طوریکه رونق ساخت و ساز باعث شده ۹۰۰ میلیارد تومان درآمد از ساخت و ساز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اصفهان امید افرادی شده که از شهرهای دیگر ناامید شده اند، افزود: در چند روز آینده بزرگترین پروانه های ساخت را در عرصه تجاری، اداری و ورزشی در شهر اصفهان صادر می کنیم.

طرح «اصفهان ۲۰۲۰» به عنوان یک رویداد ملی ثبت می شود

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان نیز اظهار کرد: تلاش چند ماهه مجموعه شورای شهر و مدیریت شهری در راستای طرح «اصفهان ۲۰۲۰ شهر گرشگری، هنر و میراث فرهنگی» برای تعریف سال ۲۰۲۰ میلادی به عنوان سال طلایی برای ورود اصفهان به مسیر توسعه مبتنی بر ظرفیت های واقعی که همان ظرفیت های گردشگری و هنری است، به ثمر نشست و این طرح به تایید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور رسید.

نصیر ملت افزود: قرار شد این طرح به عنوان یک رویداد ملی ثبت شود و بعد به عنوان یک رویداد جهانی در چرخه پیگیری قرار گیرد. همکاران در شورای شهر، شهردار و استاندار اصفهان تلاش بسیاری برای این طرح کردند و از همه بازیگران این طرح همچون هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری قدردانی می کنم.

کد خبر 4645365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =