آزادی ۳۷ مددجو با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران

با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران در جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان تهران ۳۷ مددجو آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد دیه استان تهران، محمد جواد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در شصتمین جلسه هیئت امناء این ستاد گفت: ستاد دیه الگوئی موثر است و نتایج فعالیت اعضای این ستاد برای جامعه ملموس می باشد، چرا که بار زیادی را از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان برمی دارد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: تبعات و آسیبهای اجتماعی به زندانیان و خانواده آنان، متوجه جامعه و قوه قضائیه است و ستاد دیه در کاهش این آسیب ها اجتماعی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد، هر چند که ظرفیتهای ستاد دیه استان تهران محدود است ولی ستاد دیه میتواند با نگاهی خیر خواهانه و با ارتباط موثر با خیرین و نیکوکاران و همچنین چهره های موجه اجتماعی، شرکت های با بنیه قوی، دستگاه های اجرائی  و شهرداری ها  در راستای سیاستهای کاهش جمعیت کیفری زندانها تاثیرگزار باشد.

وی تصریح کرد: انتظار بنده از ستاد دیه تهران این است که ارتباط ستاد با محاکم قضائی و دادگستری های استان مانند همیشه باشور و نشاط باشد تا در امور آزاد سازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد  کوشا تر از همیشه باشیم.

رحمانی مدیر نمایندگی استان تهران در ادامه جلسه ضمن بیان آمار مبسوطی در حوزه عملکرد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا تاریخ ۲۴ شهریور تعدادد ۲۷۵ زندانی شامل ۱۱ زندانی زن و تعداد  ۲۶۴ زندانی مرد از زندانهای استان تهران آزاد شدند.

در پایان جلسه پرونده ۳۷ نفر از مددجویان متقاضی کمک مورد بررسی اعضاء و رئیس کل دادگستری استان قرار گرفت و زمینه آزادی آنان فراهم شد.

کد خبر 4721228

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =