محله های پایتخت باید محور توسعه شوند

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، یکی از اهداف مدیریت شهری در دوره جدید را کاستن فاصله میان شمال و جنوب شهر می‌داند و معتقد استمحله های پایتخت باید محور توسعه شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان، گفت: ارتباطات و پیشرفت در حمل و نقل عمومی مانند احداث مترو در تهران، سبب شده تا شهروندان از جنوبی‌ترین نقطه شهر به بخش های شمالی سفر کنند و همین عامل هم چهره حقیقی فاصله میان شمال و جنوب شهر را به خصوص برای شهروندان، آشکارتر کرده است.

وی، هدف مدیریت شهری را کاستن از این فاصله می‌داند، اما تاکید دارد که کاهش فاصله شمال و جنوب شهر باید از پایین آغاز شود.

به گفته معاون شهردار تهران، برای کاهش فاصله کیفیت زندگی میان محلات شهر، هدف خیلی روشن است و باید محلات کمتر برخوردار توانمند شوند. اعتقاد داریم در این محلات می‌توان جنبه‌هایی از توسعه را ایجاد کرد، به طوری که حود محلات، محور توسعه شوند، تجربه جهانی هم همین را توصیه می کند.

مظاهریان افزود: به جای اینکه بخواهیم وارد تک تک خانه‌ها شویم و روی افراد تمرکز کنیم،  می‌توانیم محرک های توسعه و تولید را در محله ایجاد کنیم؛ چرا که عموما محلات کمتر برخوردار بیشتر از سایر محلات از اقتصاد کلان کشور تاثیر می‌پذیرند.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، به دفاتر توسعه محلات اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این دفاتر همین است که با شناسایی پتانسیل‌هایی که محلات دارند و چیزی که آنها را از هم متمایز می کند بتواند جنبه ورود سرمایه به آن محله را فراهم کنند. مثلا در منطقه ۱۱ دو سینما پرسپولیس که نخستین سینمای روباز کشور بوده و سینما فرخ که کاملا با همان حالت دهه ۵۰ فیلم نشان می دهد حتی قوانینش هم همان است، می تواند حس نوستالژی داشته باشد و به جذب توریسم شهری کمک کند. 

کد خبر 4728850

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =