انتظار کشورهای اسلامی از ایران برای انتقال دانش و فناوری

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: کشورهای اسلامی از کشور ایران با توجه به سطح علم و فناوری انتظار کمک و انتقال تجربیات را دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین سالارآملی با عنوان اینکه در دنیای امروز شبکه های دانایی نقش موثری در توسعه و سرنوشت کشورها ایفا می کنند، گفت: شبکه ای که با عنوان شبکه دانشگاه های مجازی بین کشورهای اسلامی شکل گرفته نقطه عطف انتقال تجربیات و تکنولوژی بین دانشگاه های ما و دیگر کشورهای اسلامی در رابطه با فرایندهای مجازی و فراگیری آموزش خواهد بود.

وی در نشست دومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای علم و فناوری کشور ایران افزود: امروز دانشگاه هایی در این مجمع حضور یافته اند که با بیش از یک و نیم میلیون جمعیت دانشجوی مجازی، فعالیت می کنند و علم آموزی را توسعه می دهند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با عنوان اینکه کشورهای اسلامی از کشور ایران با توجه به سطح علم و فناوری انتظار کمک و انتقال تجربیات را دارند، تصریح کرد: ایران به طور کامل از کامستک برای افزایش تعداد باسوادان جهان اسلام و توسعه علمی کشورهای اسلامی حمایت می کند و امکانات تحقیقاتی و آموزشی و نیروی انسانی خود را در اختیار کشورهای عضو این مجمع قرار می دهد.

وی با عنوان اینکه دومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با هدف انتقال تجربیات و ایجاد شبکه گسترده تری از مسلمانان برگزار شده است، گفت: کشور ما دانش موجود را در اختیار این کشورها قرار خواهد داد و امید که با تداوم این همکاری، جهان اسلام شاهد توسعه علم و فناوری و نیروی انسانی ماهر باشد.

کد خبر 4739553

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =