نتایج مرحله اول جمع آوری کودکان کار/ اغلب کودکان حاشیه نشین هستند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مرحله اول طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به اتمام رسیده و نتایج طرح مشخص کرد که ۹۰ درصد این کودکان ایرانی نیستند و بخشی نیز بی هویت هستند.

حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان، اظهار داشت: طی اجرای مرحله اول این طرح که شهریور ماه به اتمام رسید حدود ۴۰۰ کودک کار و خیابان جمع آوری و ساماندهی شدند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کودکانی که در این طرح جمع آوری شدند اتباع کشور های دیگر و بیشتر تبعه افغانستان بودند، افزود: فقط ۱۰ درصد کودکان کار و خیابان جمع آوری شده ایرانی و ساکن مناطق حاشیه ای بودند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، ادامه داد: کودکان جمع آوری شده در سه مرکز یاسر، بعثت و شهدای افسریه ساماندهی و نگهداری شدند که البته دو مرکز مخصوص پسران و یک مرکز نیز محل نگهداری دختران است.

وی در مورد نگهداری کودکان تبعه کشورهای دیگر نیز گفت: این کودکان با همکاری نیروی انتظامی و واحد مددکاری به اداره اتباع معرفی شدند و سعی شد تا به خانواده هایشان بازگردند که البته بخشی از این کودکان بدون کارت هویت در ایران بودند.

 فرید در مورد توانمند سازی کودکان جمع آوری شده، اظهار داشت: کلاس های مختلف آموزشی برای این کودکان در مراکز برگزار می شود که یکی از آنها آموزش حرفه و توانمند شدن آنها است.

به گفته وی، تا زمانی که این کودکان توانمند نشده و شغل و درآمدی پایدار و ثابت نداشته باشند نمی توان گفت از خیابان ها حذف می شوند چرا که نیاز باعث بازگشت مجدد آنها به سطح خیابان خواهد شد.

کد خبر 4752137

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =