هیات های مذهبی درتبیین مفاهیم منشورگام دوم انقلاب نقش آفرینی کنند

اراک- مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: هیات های مذهبی بایستی از منظر تبیینی و انتقال محتوا به مخاطب، اشاعه مفاهیم منشور گام دوم انقلاب را دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید باباخانی پیش از ظهر یکشنبه در نشست شورای هیئات مذهبی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: نقش هیئات مذهبی در هر حرکت اجتماعی کشور پررنگ است، چرا که متشکل از آحاد مردم هستند و از طرفی نذورات بسیاری که در این زمینه وجود دارد، حاکی از ظرفیت بالای مشارکت مردمی در این حوزه است.

وی ادامه داد: هیئت داری توفیقی است که در دل و جان مردم ریشه دوانیده است و سازمان تبلیغات اسلامی به آن توجه دارد و باید با همفکری هیئات مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی برای تسهیل و رفع مشکلات این حوزه اقدام کنیم.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: در حال حاضر در کشور نزدیک به ۹۳ هزار هیأت مذهبی فعال وجود دارد.

حجت الاسلام باباخانی گفت: نقش هیأت های مذهبی در جریان رویدادها و برنامه هایی همچون سیل، اربعین، دفاع مقدس و ... قابل مشاهده است. هیئات مذهبی در بیانیه گام دوم انقلاب می توانند به لحاظ تبیینی و انتقال محتوا به مخاطب، همکاری کنند.

وی گفت: هیأت های مذهبی در مباحث ترویج معنویت در مساجد از نقش ارزشمندی برخوردار هستند. نقش نظارتی این هیأت ها در بحث های اقتصادی نیز بسیار مشهود است.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه بخش عمده هیئات مذهبی متشکل از آحاد جامعه است، اظهار کرد: با توجه به این موضوع می توان با همکاری مردم و این هیأت ها در ارتباط با خانواده، مباحث محتوایی و مسایلی از این قبیل اقدامات بسیاری را انجام داد.

حجت الاسلام باباخانی اظهار کرد: مشکل شناسه برای هیأت ها و کانون های فرهنگی و تبلیغی رفع شده است و سازمان ثبت آمادگی دارد برای ثبت شناسه ۵ هزار هیأت مذهبی در گام نخست اقدام کند اما تا مادامی که مشکل معافیت مالیاتی این هیأت ها حل نشود، کاری از پیش نمی رود.

وی گفت: تمامی هیأت ها که مجوز تکیه برای آن ها صادر می شود، از معافیت مالیاتی برخوردار هستند و مشکل شناسه آن ها برطرف می شود.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در بحث هیأت‌های مذهبی در ایام محرم و صفر، فاطمیه، اعتکاف و... برنامه‌های ویژه‌ای را دنبال می کند.

کد خبر 4762196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =