مقاومت تبدیل به بدترین چالش سیاسی و نظامی صهیونیست‌ها شده است

مقاومت توانسته نقش خود را در صحنه معادلات سیاسی و نظامی بگونه‌ای تثبیت کند که صهیونیست‌ها با بدترین چالش سیاسی و نظامی از زمان اشغال سرزمین مقدس فلسطین مواجه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در سالگرد حماسه روز زمین (روز فلسطین) بیانیه‌ای صادر و خواستار پایان دادن به محاصره غزه شد.

متن این بیانیه به این شرح است:

باسمه تعالی

اکنون حرکت قوی مردم و مقاومت فلسطین حول شعار «من می‌خواهم به خانه‌ام برگردم» به برنامه تغییرناپذیر فلسطینی‌ها در همه جا تبدیل شده است.

۵۳ سال پیش رژیم صهیونیستی هزاران هکتار از اراضی فلسطینیان را در ۲۹ مارس ۱۹۶۷ مصادره کرد که این اقدام منجر به وقوع درگیری جدید میان فلسطینیان و نظامیان اشغالگر صهیونیست در ۳۰ مارس شد. در این درگیری خونین تعداد زیادی فلسطینی شهید و صدها نفر زخمی و بازداشت شدند.

از آن تاریخ ملت فلسطین در ادامه مبارزه علیه صهیونیست‌ها، عزم خود را برای آزادی و پایان دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها جزم کردند و با اتخاذ راه مجاهدت و مقاومت، رژیم نامشروع صهیونیستی را گام به گام مجبور به عقب نشینی کرده اند.

امروز مقاومت توانسته است نقش خود را در صحنه معادلات سیاسی و نظامی بگونه ای تثبیت کند که صهیونیست‌ها با بدترین چالش سیاسی و نظامی از زمان اشغال سرزمین مقدس فلسطین مواجه شده اند.

اکنون حرکت قوی مردم و مقاومت فلسطین حول شعار من می‌خواهم به خانه ام برگردم به برنامه تغییرناپذیر فلسطینی‌ها در همه جا تبدیل شده است.

دولت نژادپرست آمریکا برای نجات این رژیم، با ارائه طرح پوشالی معامله قرن فکر می‌کرد می‌تواند اشغال سرزمین فلسطین را قانونی و با تشکیل دولت یهودی، به مقاومت ملت فلسطین پایان دهد؛ اما حضور قوی مقاومت و مخالفت گسترده جهانی با این توطئه ثابت کرد که وعده الهی برای تحقق آزادی سرزمین فلسطین قطعی است.

در همین راستا تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی برای تداوم نخست وزیری نتانیاهو نیز در پوشالی بودن این رژیم و ادعاهای توخالی آن در خصوص حاکم بودن دموکراسی برای افکار عمومی جهان جای شک و تردید باقی نمی‌گذارد.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در شرایط بحران جهانی ناشی از ویروس کرونا، تمامی مجالس، دولت‌ها، سازمان‌های بین المللی و سازمان‌های مردم نهاد را دعوت می‌کند تا درچارچوب موازین حقوق بشر و انسانیت، رژیم صهیونیستی را که با تداوم محاصره غزه، جان بیش از دو میلیون انسان ساکن در این منطقه را به خطر انداخته است و در حال انجام یک تراژدی و جنایت آشکار و جدید علیه بشریت است، قویاً محکوم کنند و این رژیم کودک کش را مجبور به پایان دادن به محاصره غزه کنند.

کد خبر 4889805

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =