۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات شاهرود تخصیص یافت

شاهرود- معاون هماهنگی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان گفت: مجموع اعتبارات شهرستان شاهرود در سال گذشته ۸۲ میلیارد تومان بود که ۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان صباغیان ظهر دوشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی شاهرود به میزبانی فرمانداری با بیان اینکه ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای آب رسانی طی سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این اعتبارات از محل بودجه‌های ملی برای آب روستایی و عشایری در نظر گرفته و خوشبختانه ۳۰ میلیارد تومان آن به دستگاه‌های مرتبط اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه آبرسانی عشایری نسبت به سال گذشته شش میلیارد تومان افزایش بودجه را شاهد بوده است، افزود: اعتبارات ملی در خصوص راه روستایی سال گذشته دو میلیارد تومان در قانون بودجه پیش بینی شده بود که در سال جاری به ۲۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با بیان اینکه سال گذشته مجموع اعتبارات شهرستان شاهرود ۸۲ میلیارد تومان بود که از این مقدار ۵۰ میلیارد تومان تخصیص گرفت، گفت: تخصیص اعتبارات شهرستان در شورای برنامه‌ریزی استان انجام شده است.

مشکلات طرح هادی برطرف شود

فرماندار شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه توزیع اعتبارات در کشور می‌توانست طی سال‌های اخیر بهتر صورت گیرد، گفت: ۹۰ درصد بودجه تخصیصی منابع در کشور توسط وزارت خانه‌ها و سازمان‌های مستقر در سطح ملی و ۱۰ درصد دیگر در سطح استانی توزیع می‌شود که این موضوع عیب بزرگی است چرا که شهرستان‌ها بهتر می‌توانند کاستی‌ها و نیازهای خودشان را احصا و درباره آنها تصمیم‌گیری کنند.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه سهم توزیع بودجه از ۹۰ درصد به ۸۵ درصد کاهش یافته اما هنوز هم با شرایط مناسب فاصله دارد، ابراز کرد: یکی از معضلات روستایی در شاهرود مقوله اعتبارات و طرح‌های است امروز باید گفت برخی طرح‌های ضروری در شهرستان نیمه‌کاره رها شده و برای این منظور مکاتبات فراوانی هم صورت گرفته است لذا از مسئولان انتظار داریم در این زمینه مساعدت بهتری صورت دهند.

وی افزود: برخی از طرح‌های شهرستان شاهرود که با حجم وسیع و منابع زیاد شکل گرفته چندان کاربرد جدی در زندگی مردم نداشته و حتی انتظارات را برآورده نکرده است در نتیجه باید همراهی بیشتری برای مقوله برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های شهرستان شاهرود صورت گیرد.

کد خبر 5261687

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =