برق مصرف‌کنندگان عمده به قیمت خرید تضمینی حساب می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی، از الزام صنایع پرمصرف به پرداخت بهاء برق با قیمت خرید تضمینی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محسن طرز طلب، مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی گفت: از امسال در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شده که صنایع بالای ۲ مگاوات که مصرف کننده عمده هستند بهاء برق را به قیمت خرید تضمینی برق یعنی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تومان پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه از این طریق ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به صنعت برق تعلق می‌گیرد گفت: باوجود تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، رقم اندکی به صنعت برق تعلق خواهد گرفت، زیرا بر اساس تصمیم نمایندگان مجلس، بخشی از این بودجه به تامین آب شرب، انتقال و مخابرات اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به اینکه این بودجه به بخش تولید اختصاص می‌یافت ادامه داد: وزارت نیرو باید با این رقم بخشی از بدهی‌های معوق خود را پرداخت می‌کرد که با تقسیم این بودجه، رقم مناسبی به این بخش تعلق نگرفت.

طرز طلب با تاکید بر اینکه در حال پیگیری برای دریافت کامل این اعتبار در سال آینده هستیم گفت: دولت و نمایندگان مجلس باید برای اینکه این اعتبار در جای دیگری مصرف نشود برنامه ریزی کنند و اگر قرار است تقسیم شود باید از منبع دیگری اعتبار مورد نیاز ما تامین شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای احداث نیروگاه توسط صنایع بزرگ که مصرف کننده عمده هستند گفت: اگر قرار شود ما خرید تضمینی در برق انجام دهیم باید طبق تعهدات قراردادها وصول شود و مبلغ آن را نیز صنایع بزرگ و مصرف کنندگانی که خارج از الگو برق مصرف می‌کنند؛ آن را پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به ضرورت تغییر شیوه مصرف برق با توجه به محدودیت در منابع و میزان سرمایه گذاری‌های مورد نیاز برای تامین برق گفت: ما سرمایه‌های چندانی نداریم که هر سال اقدام به ساخت چند هزار نیروگاه کنیم باید با آزاد سازی قیمت آب برق و انرژی مصرف کننده را مقید به کنترل مصرف کنیم.

کد خبر 5367397

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =