هوای اصفهان سالم است

اصفهان- شاخص کیفی هوای روز جمعه کلانشهر اصفهان با میانگین ۸۹ وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه براساس اعلام سامانه ماهواره‌ای کنترل کیفیت هوا با میانگین ۸۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد شاخص ۸۵ و استانداری با شاخص ۸۹ در وضعیت زرد قابل قبول و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۸۰، مبارکه با شاخص ۶۶، شاهین شهر با شاخص ۹۹، نجف آباد و دولت آباد با شاخص ۹۱، خمینی شهر با شاخص ۸۹ و زرین شهر با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان فردا شنبه در مناطق مرکزی استان غبار صبحگاهی و افزایش شاخص آلودگی هوا محتمل است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5522146

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha