ضرورت رصد فعالیت‌های دشمنان/بیانیه گام دوم مصداق تبیین و جهاد است

سمنان- مؤسس و مسئول مؤسسه سعدا با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم جهاد تبیین این است که در آن باید نحوه عملکرد دشمنان رصد شود، گفت: برنامه‌ریزی برای مقابله با دشمن رکن مهم تبیین است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد حسین راجی صبح شنبه در نشست جهاد تبیین به میزبانی تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان با حضور فعالان فرهنگی و شبکه تبلیغ دینی این شهرستان با بیان اینکه جهاد تبیین عظیم‌ترین و فوری‌ترین جهادی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، تاکید کرد: آنچه در جهاد تبیین اهمیت دارد، دانستن چرایی زمان مطرح آن توسط معظم‌له و همچنین شناخت دشمن و جهت مقابله است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سابقاً هم حکم جهاد تبیین را بیان فرموده بودند، افزود: ایشان در سال ۹۷ تاکید داشتند که مهمترین چالش امروز مسائل ذهنی هستند که با واقعیت همخوانی ندارد لذا بدنه انقلابی باید از همان برنامه‌ریزی برای رفع چالش‌های ذهنی را در برنامه می‌داشت.

بهترین منابع برای تبیین

کارشناس مسائل فرهنگی و نویسنده کتاب صعود ۴۰ ساله با بیان اینکه بیانیه گام دوم مصداق تبیین و جهاد است، تاکید کرد: بهترین منبع برای جهاد تبیین بیانیه گام دوم است لذا باید شبکه تبلیغی به این امر واقف باشد.

راجی با طرح این پرسش که امروز چه اتفاقی رخ داده که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها جهاد تبیین را مطرح می‌کنند، تاکید داشت: معظم‌له با الفاظ مختلف به این موضوع پرداختند تا تاکید کنند که جهاد تبیین مهمترین نیاز و فریضه‌ای فوری برای جامعه ما محسوب می‌شود.

وی افزود: امروز اتفاقی که رخ داده این است که هجمه وحشتناک دشمنان خصوصاً در فضای مجازی و از سوی دیگر عملکرد برخی مسئولان ما کاری کرده که ذهن‌های مردم عموماً به سمتی برود که جمهوری اسلامی را نامناسب می‌دانند یعنی کار به جایی رسیده که اگر جمهوری اسلامی بزرگترین خدمات عالم بشریت را هم انجام دهد، بازهم گروهی ایراد می‌گیرند.

تفاوت دیدگاه‌های شبهه افکنی

این کارشناس و نویسنده کتاب جهاد تبیین با بیان اینکه یک برج اگر در کشور ما ساخته شود به مثابه اختلاس مسئولان و فساد و فقر مردم و نابرابری است اما همان برج در کشورهای عربی ساخته شود، نشان دهنده رفاه مردم است و این زمانی امکان دارد که ذهنیت‌ها متأثر از شبهه باشد.

راجی با بیان اینکه در سال ۹۷ تصویری در فضای مجازی با عنوان وی آی پی زندان اوین پخش شد که سالن شکیلی را نشان می‌داد که جای اختلاس گران ایران است و چند هزار کامنت فحاشی به جمهوری اسلامی ایران ارسال شد که عدالت در حکومت وجود دارد، گفت: بررسی تصویر نشان داد که این زندان اختلاس گران سوئیس است و ما زمانی که آن را افشا کردیم دوباره چند هزار مورد فحاشی نسبت به ایران اسلامی صورت گرفت و برخی اعلام می‌کردند که این برخورد کشور سوئیس با مجرمان عین رعایت حقوق بشر است در واقع یک تصویر برای ایران مصداق بی عدالتی است همان تصویر برای سوئیس مصداق رعایت حقوق بشر و این تخریبی است که شبهه افکنی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه هزاران مورد در این زمینه در فضای مجازی دیده می‌شود، افزود: بی ارتباط ترین بحث به جمهوری اسلامی، بازتابی دارد که عیناً به مسائل ایران باز می‌گردد برای مثال می‌توان به کرونا اشاره کرد که هیچ ارتباطی به ایران نداشت اما کشورمان متحمل بیشترین فشارها شد تا جایی که اصلاً در همان ماه نخست یک کتاب با موضوع پاسخ به ۶۰ شبهه درباره ایران و ویروس کرونا در ایران اسلامی به چاپ رسید.

سخنرانی به تنهایی کافی نیست

مؤسس مؤسسه سعدا با بیان اینکه در دوران جنگ نمی‌توان صرفاً به سخنرانی پرداخت و لذا باید مستقیم به میدان رفت و شبهه‌ها را پاسخ داد، گفت: متأسفانه یکی از مشکلات امروز در فضای فرهنگی این است که نمی‌دانیم باید چه چیزی را تبیین کنیم دومین مشکل این است که بعد از جهاد تبیین، هر کاری که سابق می‌کردیم را صورت می‌دهیم و نامش را هم جهاد تبیین گذاشته‌ایم در صورتی که اینگونه نیست مانند بیانیه گام دوم که بعد از قبل از آن زندگی هیچکدام از ما تغییر نکرد تنها هر زمانی که یک همایش و سخنرانی برگزار کردیم، گوشه‌ای از نوشته‌ها را به آن اختصاص دادیم.

راجی با بیان اینکه بعد از بیانیه گام دوم ظلم بسیاری به رهبر معظم انقلاب اسلامی شد، بیان کرد: هشت روز پس از صحبت‌های معظم‌له درباره بیانیه گام دوم برای سخنرانی به یکی از استان‌های کشور دعوت شدیم و ملاحظه کردیم که دومین همایش جهاد تبیین در آن استان برگزار شده در حالی که هنوز یک هفته هم از آن نگذشته بود این مشخص می‌کند که برنامه‌ها و همایش‌های روتین در حال برگزاری است و تنها به نام‌ها اکتفا می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کس در هر مقامی کاری را صورت می‌دهد، بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در این تفکر است که اقداماتش درست منطبق بر خواسته‌های معظم‌له بوده است و این مشکلی است که امروز با آن روبرو هستیم، افزود: جهاد تبیین اصلاً موضوع پیچیده‌ای نیست معظم‌له از ابتدایی که رهبر شدند تا امروز مواردی را فرمودند که باید تبیین شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های مهم جهاد تبیین این است که در آن باید نحوه عملکرد دشمنان رصد شود، ابراز کرد: جهاد تبیین به معنای رصد منطقه نفوذ دشمنان و برنامه‌ریزی برای مقابله با آن است همچنین دیگر ویژگی جهاد تبیین فوری بودن آن است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها درباره آن تاکید کردند.

کد خبر 5528481

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha