اجرای طرح جامع مدیریت آب های سطحی در شیراز

شیراز - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز از تصویب و اجرای طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود زارعی ظهر یکشنبه در جلسه شورای شهر شیراز در خصوص تصویب و اجرای طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی شهر شیراز، گفت: بر اساس ماده واحده این مصوبه، شهرداری شیراز مکلف است با همکاری مرکز پژوهش‌های شورا، حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه و با رعایت مواردی نسبت به ارائه طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی شهر شیراز، اقدام و نتیجه را طی لایحه‌ای به شورا ارائه کند.

وی افزود: بر این اساس مطالعات اجرایی پروژه‌های مربوط به طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی باید به‌گونه‌ای انجام پذیرد که با رعایت ملاحظات مهندسی امکان نفوذ آب‌های سطحی در طول مسیر جهت تغذیه سفره‌های زیرزمینی وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه مطالعات این طرح باید به گونه‌ای انجام شود که به صورت تدریجی منجر به حذف جوی‌های خیابان‌های فرعی و اصلی شود، گفت: در تهیه این طرح باید مصوبات گذشته شورا مبنی بر بهره‌برداری از آب‌های سطحی جهت آبیاری فضای سبز شهری و باغات نیز لحاظ شود.

زارعی اضافه کرد: باتوجه به مصوبه گذشته شورا مبنی بر بهره برداری از آب‌های سطحی جهت آبیاری فضای سبز شهری و باغات بایستی همزمان با بررسی طرح جامع مطالعات آب‌های سطحی موضوع استفاده و بهره برداری از آب‌های سطحی جهت آبیاری فضای سبز شهری ملاحظه شود.

این عضو شورا ابراز کرد: باتوجه به اینکه کنترل و مدیریت آب‌های سطحی موضوع مرتبط با حوزه شهرداری است و مسیل‌های آب متولی آن اداره کل آب و فاضلاب می‌باشد در حقیقت نیاز است تا این دستگاه اجرایی در این طرح مشارکت وهم افزایی بیشتری داشته باشد.

به گفته زارعی شهرداری ملزم به اجرای طرح جامع برای کنترل آب‌های سطحی است، زیرا این آب‌ها قابلیت استفاده برای تقویت سفره‌های آب زیر زمینی دارند و در این خصوص برنامه تقویتی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: در این راستا شهرداری مکلف به اجرای این طرح در شهر شیراز است.
تاکنون طرح‌های جامع با موضوعات اطفای حریق، فضای سبز، زیبا سازی، آب و … از جمله طرح‌های جامع کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری است که بررسی و با تصویب به عنوان مرجع و ملاک عمل شهرداری قرار می‌گیرد.

کد خبر 5636266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha