جزئیات آخرین جلسه هیئت واگذاری در سال 92/ تصویب قیمت 35.5 هزار میلیارد سهم در 5 ماه گذشته

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به مصوبات آخرین جلسه هیات واگذاری در سال 92 گفت: از آبان امسال تاکنون قیمت پایه 35 هزار و 500 میلیارد تومان سهم دولتی در هیات واگذاری به تصویب رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله پوری حسینی گفت: قیمت پایه و شرایط واگذاری بیش از 35 هزار و 500 میلیارد تومان سهم دولتی از ابتدای آبان تاکنون در هیات واگذاری به تصویب رسیده است که بخشی از این میزان سهام به تفکیک روش واگذاری در سالجاری عرضه شده و بقیه در سال آینده آگهی و واگذار خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص مصوبات آخرین جلسه هیات واگذاری که روز دیروز (شنبه) در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد نیز تصریح کرد: قیمت پایه و شرایط واگذاری 28.5 درصد سهام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از طریق فرابورس به صورت نقد و اقساط و قیمت و شرایط واگذاری 71.5 درصد سهام این شرکت بابت رددیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در این جلسه به تصویب رسید.

وی گفت: قیمت و شرایط واگذاری 100 درصد سهام شرکت زغال سنگ پرورده طبس و 100 درصد سهام شرکت معادن ذغال سنگ کرمان به همراه پروانه بهره برداری ذغال سنگ کرمان هر دو از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران جهت واگذاری بابت رددیون دولت به صندوق بانشستگی کارکنان فولاد نیز در این جلسه مصوب شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و داریی اضافه کرد: تصویب قیمت پایه و شرایط واگذاری 100 درصد سهام شرکت فولاد آذربایجان به همراه 65 درصد طرح فولاد میانه از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از طریق مزایده به صورت نقد و اقساط از دیگر مصوبات آخرین جلسه هیات واگذاری در سال 92 بود.

به گفته رئیس کل سازمان خصوصی سازی، در این جلسه همچنین با خروج نام شرکتهای شهرک‌های صنعتی استانی و شرکتهای آب و فاضلاب روستایی و شهری از فهرست شرکت‌های قابل واگذاری موافقت شد.

کد خبر 2257428

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =