عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حوزه جوانان ضعیف است

اراک- استاندار مرکزی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان در حوزه جوانان برنامه ریزی مدونی ندارد و ضعیف عمل کرده که این شرایط برای استان مرکزی شایسته نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک اظهار داشت: انتظار داشتم چنین جلسه ای که مربوط به جوانان یعنی سرمایه های استان است، خیلی پر بارتر و قوی تر مسایل این قشر مطرح می شد.

استاندار مرکزی گفت: این نشان می دهد که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در حوزه جوانان زیرساخت و حرکت های مفید و سازنده ای عملیاتی نشده است.

وی افزود: جلسه ای که برای جوانان و به نام جوانان برگزار می شود ولی در آن آثری از نشاط و شور و انگیزه و پیشنهاد نباشد ثمره ای ندارد؛ انتظارمان از اداره کل ورزش و جوانان که وظایف این حوزه را برعهده دارد، بیش از این بوده و هست.

استاندار مرکزی بیان داشت: به نظر می رسد جلسه امروز خوراک لازم را برای تصمیم گیری ندارد، این جلسه با مسایل مطرح شده بیشتر جنبه جلسه کارشناسی را دارد و جلسه تصمیم گیری نیست.

آقازاده خاطرنشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان باید برنامه داشته باشد و این برنامه ها با جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان تشکیل و در آن مسایل دسته بندی و مشخص شود. سپس برای تصمیم گیری در جلسه ای با حضور دستگاه های مرتبط و برخی مدیران طرح موضوع شود وگرنه با این شرایط فعلی به جایی نخواهیم رسید.

وی ادامه داد: اینگونه جلسات اگر به درستی برنامه ریزی و طرح موضوع شود می تواند در زمینه حل مشکلات اشتغال و سایر مسائل جوانان موثر باشد چراکه منابعی داریم که می توانیم از آن منابع مالی برای اشتغال جوانان استفاده کنیم.

براساس این گزارش استاندار در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: از مظلومیت جوانان اینکه هم اکنون چهار سال است موضوع به کارگیری مشاوران جوان در وزارتخانه ها و دستگاه ها روی میز مانده است.

آقازاده گفت: دو هزار جوان قرار شد که به عنوان مشاوران جوان در سال ۹۳ به کار گیری شوند اما تا کنون حتی یک نفر هم جذب نشده و به خاطر شعارهای بدون عمل جوانان افسرده و بی انگیزه شده اند.

وی خاطرنشان کرد: لایحه جداسازی حوزه ورزش از جوانان در سال ۹۶ در دولت آماده و به مجلس تقدیم شد و در مجلس مسکوت مانده، امیدواریم این جداسازی اتفاق بیفتد و تا پایان سال جاری تکلیف این ادغام روشن شود.

کد خبر 4169346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =