ایران کمرشکن‌ترین تهدید تحریم در حوزه غذا را مدیریت کرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: بدون شک در جریان هر تحریم، کمرشکن ترین تهدید متوجه حوزه غذا است که خوشبختانه با اقدامات وزارت جهاد کشاورزی، تحریم نتوانست ضربه ای خاص را وارد نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با محمدرضا طلایی، معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی گفت: بدون شک در جریان هر تحریم، کمرشکن ترین تهدید متوجه حوزه غذا است که خوشبختانه با اقدامات خوب وزارت جهاد کشاورزی تحریم نتوانست ضربه ای خاص را وارد نماید و ما در تامین اقلام غذایی مورد نیاز مردم موفق بوده و هستیم.

 غلامرضا جلالی تصریح کرد: در شرایط کنونی تامین اقلام غذایی مردم باید اولویت درجه یک وزارت جهاد کشاورزی باشد، که هست.

وی با اشاره به این که پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی باید ابزار کنترلی و نظارتی برای حفظ موفقیت های کسب شده در بخش کشاورزی داشته باشد، گفت: در حوزه غذا باید به دنبال، کمیت، کیفیت و حلیت باشیم و این وظایف در حوزه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، اقدام بر اساس سند راهبردی سازمان پدافند غیرعامل و سند زیستی پدافند غیر عامل در وزارت جهاد کشاورزی را اصل دانست و افزود: کار ویژه وزارت جهاد کشاورزی تامین منابع غذایی، کنترل سلامت و پایش جهت شناسایی تهدیدات این بخش است.

وی، هوشمندی در مواجه با فناوری های جدید که احتمال حرکت دوسویه دارند را از وظایف همه متولیان بخش عنوان و خاطرنشان کرد: باید با ورود فناوری های جدید در بخش کشاورزی، اقداماتی چون؛ پدیده شناسی، آسیب شناسی و تهدید شناسی صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین، معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی نیز گزارشی از اقدامات این وزارت در حوزه تامین غذای کافی، سالم و مستمر و برنامه های خوداتکایی وزارت جهاد کشاورزی در محصولات اساسی ارائه کرد و گفت: توجه به زیرساخت ها، مصون‌سازی حوزه های زیستی، غذایی و سایبری از اولویت های پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری است.

محمدرضا طلایی، ضمن قدردانی از رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاون سلامت و مدیرکل کشاورزی این سازمان به دلیل همراهی و همکاری کامل در راستای تحقق اهداف؛ از رئیس سازمان پدافند غیرعامل خواست که همچنان در همراهی و همیاری با وزارت جهاد کشاورزی در جهت تحقق امنیت غذایی کشور مساعدت نماید.

کد خبر 4728617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =