آزادسازی و احیای ۲ کیلومتر از مسیل روستای کیچی بعد از دو دهه

اصفهان- کارشناس آبهای سطحی امور آب شهرستان اصفهان گفت: بعد از دو دهه با اجماع بین سازمانهای اجرایی، احیا و آزادسازی دو کیلومتر از مسیل و کانال هدایت آبهای سطحی روستای کیچی آزادسازی واحیا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام هوایی عصر دوشنبه درجمع خبرنگاران، ضمن بازدید از مسیل هدایت آبهای سطحی شهر بهارستان و روستای کیچی با اشاره به مصوبه وزارت کشور در تشکیل کارگروه پیشگیری از سیلاب اظهار داشت: بیش از ۱۷ کارگروه پیشگیری از سیلاب در شهرستان اصفهان فعال بوده است و با توجه به وقوع سیل بهار امسال،  بعد از دو دهه مسیل قلعه شور-بهارستان-کیچی آزادسازی شد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم در دو دهه اخیر با وفاق و اجماع سازمانهای اجرایی به بار نشست و با برگزاری جلسات متعدد شرکت عمران بهارستان هزینه آزادسازی مسیل هدایت رواناب‌ها را برعهده گرفت و شهرداری بهارستان هم نسبت به ترمیم و نگهداری این مسیل در شهر بهارستان متعهد شد تا خطر سیلاب در کمین شهرستان بهارستان و روستاهای مجاور نباشد.

مسیل ۱۸ کیلومتری برای پیشگیری از سیلاب

کارشناس آبهای سطحی امور آب شهرستان اصفهان تصریح کرد: کانال هدایت آبهای سطحی از پادگان پانزده خرداد آغاز می شود و بعد از گذر از شهرستان بهارستان به روستای کیچی می رسد و در نهایت به زه کش های شرکت آب منطقه ای استان اصفهان ختم خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از عمده ترین چالش ها برای آزادسازی مسیل مذکور، عدم تقبل هزینه های اجرایی خارج از محدوده شهر بهارستان بود، ابراز داشت: با برگزاری جلسات در فرمانداری و استانداری اصفهان تفکیک وظایف صورت گرفت و آزادسازی بخشی از مسیل با همکاری اداره کل جهاد کشاورزی محقق شد و در نهایت دو کیلومتر از مسیل در روستای کیچی بعد از دو دهه احیا و آزادسازی شد.

تکمیل مسیل هدایت آبهای سطحی کیچی تا پایان امسال

هوایی با اشاره به تهدید وقوع سیلاب گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی، شهر بهارستان و روستاهای مجاور با خطر سیلاب مواجه هستند و با توجه به محدودیت های قانونی کارهای اجرایی در خصوص آزادسازی مسیل رواناب ها با محدودیت همراه بوده که با وفاق و اجماع این معضل حل شد و تا پایان امسال با هزینه بالغ بر  پنج میلیارد تومان به نتیجه می رسد.

وی افزود: طول این کانال آبهای سطحی و رواناب های ۱۸ کیلومتر است که ۶ کیلومتر از طول این مسیل خاکی و در ارتفاعات کلاه قاضی و منطقه نظامی واقع شده؛ ۶ کیلومتر هم در شهر بهارستان و۶   کیلومتر پایانی هم به زهکش های شرکت آب منطقه ای ختم می شود که دو کیلومتر آن در روستای کیچی احیاء و بازسازی شده است.  

کد خبر 4763630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =