اعضای شورای امنیت با یک‌جانبه‌گرایی آمریکا مخالفت کنند

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه بر اهمیت نقش اعضای دیگر شورای امنیت در مخالفت با یک‌جانبه‌گرایی و سو استفاده ابزاری آمریکا از ارکان سازمان ملل متحد تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آلکس کنس دبیرکل چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت و تسهیل‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا است و برای یک دیدار دو روزه در تهران به‌سر می‌برد با غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار پیرامون مباحث بین‌المللی ازجمله اجرای کامل برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط همه اعضا تبادل نظر  کردند. 

در این دیدار معاون بین‌الملل وزارت خارجه کشورمان، ضمن انتقاد از گزارش‌های دبیرخانه سازمان ملل متحد درخصوص اجرای قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورا که بی‌توجه به نقض‌های مکرر برجام و قطعنامه توسط آمریکاست، بر اهمیت نقش اعضای دیگر شورا در مخالفت با یک‌جانبه‌گرایی و سو استفاده ابزاری آمریکا از ارکان سازمان ملل متحد تاکید کرد. 

دهقانی همچنین با اشاره به رویکرد یکسویه شورای امنیت درخصوص موضوعاتی مثل یمن وکم توجهی به ابعاد بشردوستانه چنین بحران‌هایی، از بلژیک به‌عنوان عضو شورای امنیت خواست که به‌عنوان عضو غیردائم که نماینده تمام کشورهای عضو سازمان ملل متحد محسوب می‌شود، اهتمام بیشتری برای حل و فصل مسالمت‌آمیز آنها به خرج دهد.

کد خبر 4771649

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =