۱۸۴۴ نفر ثبت نام کردند/ نمایندگان سابق در صف مجلس یازدهم

دومین روز ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین روز ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.

وزیر کشور روز گذشته طی بخشنامه‌ای به فرمانداران سراسر کشور دستور آغاز فرآیند ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کرد.

طبق اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۷۸۹ داوطلب حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ثبت نام قطعی کردند. «محمدحسن قدیری ابیانه»، «محسن علیجانی» نماینده فعلی مردم تهران و «حجت‌الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی» نماینده دوره های هشتم و نهم مجلس ازجمله مطرح‌ترین چهره‌هایی بودند که روز گذشته با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ثبت نام کردند.

ثبت نام سه نماینده ادوار مجلس 

*«سید هادی مقدسی» نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی و رئیس اسبق کمیسیون اجتماعی از جمله چهره‌های سابق پارلمانی بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه انتخابیه بروجرد ثبت نام کرد.

*«حمیدرضا پشنگ» از اعضای سابق مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم خاش در مجلس هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز صبح امروز به وزارت کشور آمد و از حوزه انتخابیه خاش ثبت نام کرد.

*«محمد عباسپور» نماینده ادوار در دوره چهارم، ششم، هفتم مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. خبرنگاران درخصوص جریان سیاسی وی سوال کردند که پاسخ داد: «من به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم»

*پشنگ: حزب من حزب‌الله است

حمیدرضا پشنگ پس از طی مراحل ثبت نام در ستاد انتخابات کشور به جمع خبرنگاران آمد و در پاسخ به این سئوال که کدام حزب و گروه سیاسی از شما حمایت خواهد کرد، گفت: «من عضو هیچ حزبی نیستم، حزب من حزب‌الله است!» 

وی در خصوص منابع مالی‌اش برای هزینه انتخاباتی نیز گفت: «من در انتخابات مجلس هفتم، هشتم، نهم ریالی برای انتخابات خرج نکردم؛ فرهنگی بازنشسته هستم و اموال پنهانی ندارم.»

*ثبت نام مدیر مسئول روزنامه خراسان

*«محمد سعید احدیان» مدیر مسئول روزنامه خراسان و عضو حزب پیشرفت و عدالت [نزدیک به قالیباف] به وزارت کشور  آمد و برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. 

*احدیان: مستقل نمی‌آیم زیرا نمی‌خواهم به لیست اصولگرایان لطمه‌ بزنم

محمد سعید احدیان مدیر مسئول روزنامه خراسان که برای ثبت‌نام از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات به وزارت کشور آمده است، در گفتگو با خبرنگار مهر به فرآیندهای حاکم بر لیست انتخابات اصولگرایان اشاره می‌کند و می‌گوید: «جریان اصولگرایی سعی می‌کند تا افراد شایسته‌ای را برای قرار دادن در لیست خود انتخاب کند»

وی تاکید می‌کند که «من خودم را در فرآیند جریان اصولگرایی عرضه می‌کنم و توانمندی‌های خود را ارائه می‌دهم» او در پاسخ به این سوال که اگر شما در لیست اصولگرایان قرار نگیرید، آیا به صورت مستقل در انتخابات شرکت خواهید کرد، می‌گوید: «قطعا به صورت انفرادی و مستقل در انتخابات شرکت نمی‌کنم، چون معتقدم نباید به لیست اصولگرایی لطمه زد.»

 عضو شورای مرکزی حزب پیشرفت و عدالت معتقد است «اصولگرایان باید در انتخابات مجلس با یک لیست وارد شوند و به وحدت برسند تا نتیجه آن پیروزی در انتخابات و تشکیل یک مجلس کارآمد باشد.»

احدیان موکدا تاکید می‌کند: «کیفیت لیست انتخاباتی برای اصولگرایان خیلی مهم است.»

*«محمدخدابخشی» نماینده مردم الیگودرز در مجلس دهم ظهر امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه الیگودرز ثبت نام کرد.

*موسوی: ثبت نام ۱۵۵۱ نفر در انتخابات/ ۹۱ درصد داوطلبان آقایان هستند

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور بعد از ظهر امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امروز از ساعت ۸ صبح همکاران من در ستاد ثبت نام، کار خود در فرمانداری‌ها و وزارت کشور آغاز کردند.

وی ادامه داد: تا این لحظه ۶۰۵ نفر از داوطلبان به ستاد ثبت نام مراجعه کردند و ۳۸۰ نفر از این داوطلبان ثبت نام نهایی کرده و مابقی در حال ثبت نام هستند و مدارکشان توسط متصدیان در حال بررسی است و در زمان کوتاهی مدارک این افراد نیز بررسی خواهد شد. 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در مجموع از روز گذشته تاکنون ۱۵۵۱ نفر ثبت نام کردند که هزار و ۲۶۵ نفر از آنها ثبت‌نام قطعی کردند و مابقی در حال ثبت نام هستند.

وی اظهار داشت: ۹۱ درصد از داوطلبان تاکنون از آقایان و مابقی از خانم‌ها هستند.

موسوی گفت: از همه داوطلبان درخواست می‌کنم که شرایط خود را با قانون و ضوابطی که در اطلاعیه های ستاد انتخابات منتشر شده است مطابقت داده و مدارک مورد نیاز را تهیه نمایند و بعد از آن به ستاد انتخابات یا فرمانداری‌ها مراجعه کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: داوطلبان تا شانزدهم آذرماه فرصت داردند که مدارک خود را کنترل و سپس برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

*ثبت نام دبیرکل جهادگران ایران اسلامی/ «نامزد انقلابی اهل زد و بند نیست»

«وهاب عزیزی» دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی نیز عصر امروز(دوشنبه) به ستاد انتخابات کشور آمد و از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. او سپس در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «نامزد انقلابی مجلس خود را اسیر و آلوده مافیای سیاسی و اقتصادی نکرده و با جریانات زد و بند نخواهد کرد.» 

عزیزی درباره اعلام شفاف هزینه‌های انتخاباتی‌اش هم تاکید کرد: «بنده حتماً این کار را خواهم کرد، ضمن اینکه از مردم می‌خواهم به نامزدهایی که در انتخابات ریخت و پاش می‌کنند و هزینه‌های گزاف دارند، رأی ندهند.»

*«ولی آذروش» نماینده مجلس ششم و هفتم عصر امروز به وزارت کشور آمد و از حوزه انتخابیه اردبیل برای انتخابات ثبت نام کرد.

*احمدی بیغش: من نه این طرفی‌ها را قبول دارم نه آن طرفی‌ها را

«محمود احمدی بیغش» نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شازند، عصر امروز(دوشنبه) به وزارت کشور آمد و ثبت نام کرد. او در دولت احمدی‌نژاد استاندار خراسان شمالی بود و صلاحیتش برای انتخابات مجلس نهم تائید نشد.

او در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در چارچوب کدام جریان سیاسی در انتخابات شرکت می‌کنید، می‌گوید: «من نه این طرفی‌ها را قبول دارم نه آن طرفی‌ها را، قصد دارم به صورت مستقل در انتخابات شرکت کنم.»

*«محمد شاهی عربلو» نماینده مردم رباط کریم در دوره پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی عصر امروز در وزارت کشور حاضر شد و از حوزه انتخابیه هشترود ثبت نام کرد. او در پاسخ به این سوال که در قالب کدام جناح سیاسی در انتخابات شرکت می‌کنید، گفت: «هنوز تصمیم نگرفته‌ام.»

شاهی عربلو صلاحیتش در دوره‌های اخیر مجلس احراز نشد و در دوره ششم و هفتم نیز بعنوان یک نماینده اصلاح‌طلب شناخته می‌شد، اما محافظه‌کارانه می‌خواهد خود را فردی معتدل وانمود سازد و می‌گوید: «بنده برای هر دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب احترام قائل هستم، البته متاسفانه در هر دو جناح همواره برخی افراد تندرو وجود داشته‌اند که تلاش کردند همدیگر را تخریب کنند که باید از افراط و تفریط بپرهیزند.»

*ثبت نام عضو فراکسیون امید برای انتخابات مجلس یازدهم

حجت‌الاسلام «عبدالحمید خدری» نماینده مردم بوشهر در مجلس دهم به وزارت کشور آمد تا در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کند.

این عضو فراکسیون امید مجلس که قبایی «بنفش» بر تن و عبایی آبی رنگ بر شانه‌هایش داشت، گفت: «در مجلس یازدهم نیز در فراکسیون امید عضو خواهم شد.»

*رضازاده: اولویت های مجلس یازدهم حل مشکلات معیشتی مردم باشد

نماینده مردم کازرون در مجلس دهم نیز به وزارت کشور آمد تا از حوزه انتخابیه کازرون در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کند. او در مجلس دهم عضو فراکسیون مستقلان و اعلام می‌کند که در مجلس یازدهم نیز مستقل ورود خواهد کرد.

او در پاسخ به خبرنگاران درباره اولویت های مجلس یازدهم می‌گوید: «از مهمترین اولویت های مجلس یازدهم باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد  چراکه معتقدیم مردم دیگر تحمل فشارهای اقتصادی مضاعف را ندارند و باید این اوضاع سروسامان داده شود.»

‎نماینده مردم کازرون و کوه چنار در مجلس با بیان اینکه باید در سال آینده فکری به حال وضعیت درآمدی مردم و همچنین اشتغال جوانان شود، درباره انتقادهایی که به مجلس دهم می‌شود، معتقد است: «به نظرم اینگونه نیست، این برداشتی است که هرکس خودش را قوی‌تر از دیگری می‌داند اما مجلس دهم با توجه به شرایط حساسی که کشور داشت عملکرد خوب و قابل قبولی داشت، شرایط بین‌المللی ما شرایط خاصی بود و حتی شاید سخت‌تر از زمان جنگ بود.»

وی همچنین می‌گوید: «در انتخابات مجلس یازدهم به صورت مستقل شرکت می‌کنم.»

*موسوی: ثبت‌نام ۱۸۴۴ نفر در انتخابات/کهگیلویه کمترین داوطلب را داشته است

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان دومین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران آخرین آمار ثبت نام کنندگان را ارائه داد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز آخرین آمار ثبت نام کنندگان در مجموع کل کشور ۱۸۴۴ نفر بوده است.

موسوی اظهار داشت: ۱۱ درصد از مجموعه ثبت‌نام‌ها از میان خانم‌ها و ۸۹ درصد مربوط به آقایان است.

وی ادامه داد:  ۳.۳ درصد مجموع ثبت نام کنندگان دارای تحصیلات حوزوی هستند، ۱۲/۸ درصد تحصیلات دکترا دارند و ۷۶.۸ درصد کارشناسی ارشد و ۷.۱ در صد لیسانس و کمتر از لیسانس دارند. همچنین با مدرک کاردانی هم برخی داوطلبان ثبت نام شده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد دیگری از ثبت‌نام‌ها هم هستند که هنوز مراحل ثبت نام آنها نهایی نشده و در حال تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود هستند. علاوه بر این تعداد دیگری هستند که کارشناسان ستاد انتخابات و ناظرین در حال کنترل مدارک آنها بوده و انشاءالله پس از تایید نهایی به جمع ثبت نام کنندگان نهایی اضافه می شوند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: فردا صبح از ساعت ۸ ثبت نام داوطلبان در وزارت کشور و فرمانداری‌های در سومین روز خود آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: کمترین میزان ثبت نام کنندگان در استان کهگیلویه و بویراحمد بود که در مجموع ۹ نفر برای حضور در انتخابات از این استان ثبت نام کردند.

کد خبر 4785842

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha